Na czym polega laserowa korekcja wad wzroku, glaukomy, zaćmy, schorzeń siatkówki?

Dzisiaj trudno wyobrazić sobie chirurgię oczu bez lasera. Jest aseptyczny oraz dokładny. W ułamku sekundy likwiduje komórki, na jakie został nacelowany – niszczona tkanka zwyczajnie wyparowuje.

herbaty
Żadnej krwi, żadnych defektów sąsiednich tkanek. Można nim korygować wady wzroku, kurować zaćmę, jaskrę jak też schorzenia siatkówki. A do dokonania zabiegu zwykle wystarcza znieczulenie oka kroplami.
Produkty z dużą zawartością wapnia, osteoporoza

Autor: Primavika
Źródło: Primavika
Leczenie siatkówki oka. Gdyby nie laser, nie dałoby się też powstrzymać utraty wzroku wywołanej przemianami w siatkówce oka. Na ogół są to zmiany na tle cukrzycy. Pierwotnie schorzenie powoduje uszkodzenie drobniutkich naczyń siatkówki, czego następstwem jest powstanie obszarów niedokrwienia. Efektem tego są proliferacje naczyń, którym towarzyszą nawracające krwawienia jak też odwarstwienie siatkówki oczu. Pojawienie się zmian wskazujących na zaczynające się niedotlenienie siatkówki oczu, co w przyszłości zagraża powstaniem nowych nieprawidłowych naczyń a także wylewów do ciała szklistego, wskazana wtenczas będzie operacja laserowa oczu cena jakiej jest dosyć wysoka. W wypadku niedużych zmian przeprowadza się fotokoagulację ogniskową, jakiej celem jest bezpośrednie unicestwienie nadszarpniętych fragmentów układu naczyniowego dna oka. Przy zmianach bardziej zaawansowanych stosowana jest fotokoagulacja rozsiana. Zależnie od typu zabiegu i części oka, która ma być mu poddana, stosuje się lasery o przeróżnej długości fal.

Do operacji siatkówki z przyczyn powikłań cukrzycy jak też chorób naczyniowych służy laser laser co2 argonowy. Najsporzej operacji wykonywanych jest z pomocą lasera excimerowego. Stosuje się go do operacji korygujących krótkowzroczność, nadwzroczność a także astygmatyzm.