Jakie są symptomy uzależnienia? Poznaj je, aby szybko zacząć leczenie alkoholizmu

Uzależnienie od alkoholu to częsty kłopot współczesnych czasów. Niestety alkoholicy nie potrafią przyznać się do własnej słabości, a tak naprawdę jest to pierwszy krok, by rozpocząć leczenie alkoholizmu. W każdym mieście, także w Krakowie, są właściwe ośrodki leczenia choroby alkoholowej, ale na początku trzeba rozpoznać objawy uzależnienia i wtedy podjąć stosowne działania. Co wobec tego wskazuje na to, iż my czy bliska nam osoba nie umiemy sami poradzić sobie z piciem?

alkohol

Autor: romana klee
Źródło: http://www.flickr.com

Alkoholizm to nade wszystko intensywna potrzeba, wręcz fizyczna, aby napić się napojów wysokoprocentowych. Chory nie umie sobie odmówić i robi to nie patrząc na to czy ma towarzysza, czy nie- więcej pod wskazanym adresem. Nie potrafi kontrolować tego picia, więc częstokrotnie wpada w ciągi alkoholowe, które powtarzają się coraz częściej. U uzależnionego człowieka mogą pojawiać się objawy abstynencyjne, w tym drżenie mięśni, nadciśnienie tętnicze, nudności, biegunki lub zmienny nastrój. Musi pić więcej i więcej, by osiągnąć upojenie alkoholowe, bowiem małe dawki już nie dają oczekiwanego efektu.

Pomimo tego, że obiecuje najbliższym, że koniec z alkoholem, tak wcale się nie dzieje. Dochodzi do kompletnie odwrotnych zachowań – alkoholik rozgląda się za kolejnymi sytuacjami, w których mógłby sięgnąć po kieliszek oraz zawsze decyduje się na tylko pijące towarzystwo. Chociaż wie, iż alkohol powoduje u niego złe rezultaty, to w dalszym ciągu go nadużywa. Alkohol staje się podstawowym sensem życia, przez co najbliżsi odsuwają się od uzależnionej osoby, czują wstyd, zamiast pomóc. Bliscy muszą być wsparciem oraz nakłonić chorego do przyznania się do alkoholizmu, ponieważ jedynie wówczas można zacząć leczenie- znacznie więcej znajdziesz na www.

leczenie

Autor: Keoni Cabral
Źródło: http://www.flickr.com

Alkoholik musi zdawać sobie sprawę ze swojego kłopotu, w innym przypadku żadna terapia (Polecamy patryk roczon psycholog warszawa) będzie pozbawiona sensu. W ośrodkach leczenia alkoholizmu zazwyczaj pierwszy krok to odtrucie alkoholowe. Trzeba mu się poddać, bowiem wyłącznie wtedy będziemy mogli uczestniczyć w następnych terapiach i spotkaniach. Warto jak najszybciej podjąć właściwe kroki, aby ponownie cieszyć się życiem nie pijąc i odzyskać zaufanie najbliższych, dla których jesteśmy bardzo ważni.