Urządzenia dla ludzi, którzy nie zdołają poruszać się o własnych siłach

Czasy, kiedy wózek inwalidzki był prostym i niekomfortowym krzesłem na kółkach, są już przeszłością. Współcześnie producenci starają się, ażeby osiągalna technika w największym zakresie ułatwiła obecność ludziom poszkodowanym przez los.
Wózki inwalidzkie są dostępne w wielu wersjach. Dobór odpowiedniego jest zależny od poziomu kalectwa.

łazienka z toaletą

Autor: Urbane Apartments
Źródło: http://www.flickr.com
Dla osób, które mogą się poruszać na własną rękę chociażby na krótkich odległościach, najbardziej praktyczne mogą okazać się wózki inwalidzkie składane. Ich największą zaletą jest adaptacja do przewozu, czyli mała waga, zdejmowane koła i drobna, zginana konstrukcja.

Manualnie napędzane wózki inwalidzkie o dużych kołach, są określone dla osób, które prowadzą więcej czynny tryb życia. Wózki inwalidzkie elektryczne, to wybór dla osób, jakie nie chcą, albo nie mogą korzystać z pomocy asystenta, ale pragną zachować samodzielność poruszania się i niezależność. Owe wózki są dobre dla osób, które posiadają mało sprawne dłonie.

Przy doborze wózka, ważna jest prostota poruszania się i komfort. Istotne jest, aby niefunkcjonalne części ciała były stosownie podtrzymane, gwarantując w miarę realną wygodę. Trwałość wózków na ogół jest bardzo dobra, albowiem jest to ekwipunek medyczny, powinien on spełniać określone standardy.polecaną stronę znajdziesz tu – .

Nie czekaj, zobacz tekst na witrynie, która także Cię zaciekawi. Znajdziesz tam m.in. wzmiankę o emocjonującej Cię tutaj kwestii.

starsza osoba

Autor: Erich Ferdinand
Źródło: http://www.flickr.com

Tak samo jak wózek, również wkładki ortopedyczne trzeba dopasować jednostkowo. O tym, które wkładki potrzebujemy, decyduje lekarz ortopeda. Jest możliwość także owe sprawdzanie przeprowadzić w gabinecie podologicznym. Poprawnie dobrane wkładki ortopedyczne modyfikują układ stóp, wzmacniają pracę kolan, bioder i kręgosłupa. Minimalizują obciążenie i zmęczenie nóg, modyfikują defekty postawy, wspomagają także pozbyć się bólu kręgosłupa.

Wkładki ortopedyczne poprawiają układ kości, który je podtrzymuje, toteż korekta defektów stóp wykonalna jest głównie u dzieci i młodzieży. Na ogół stosowanymi są wkładki na płaskostopie. Regulują komfort chodzenia u osób z platfusem podłużnym i poprzecznym. Niezależnie od tego, które korygujące wkładki stosujemy, należy mieć na uwadze to, że buty należy dopasować do wkładek, a nie odwrotnie.