Masz problemy? Skorzystaj z świadczeń psychologa

W obecnych czasach, człowiek ma niezwykle uproszczone życie. Mamy skomplikowane sprzęty, doskonałą komunikację miejską, stać nas na wiele rozrywek.

Jednak czasami, mimo dobrobytu, niektóre osoby nie są szczęśliwe. Niekiedy nie radzimy sobie sami ze sobą, niekiedy ze współmałżonkiem, a niekiedy z własnymi rodzinami. Na to zazwyczaj pomoże nam specjalista.

Spotkanie w pracy

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
Ostatnimi czasu nie dogadujesz się z własną żoną? Przyda ci się terapia par. Obecnie psychologowie prowadzą różnego typu spotkania dla małżeństw, które nie chcą już się ze sobą dogadywać. Na tego typu spotkaniu, zazwyczaj na początku każda z osób indywidualnie przedstawia swoje racje psychologowi, a następnie on wspólnie z drugą osobą stara się wyjaśnić konflikt. Terapia par bądź na bieżąco opiera się na prostych szablonach, dzięki którym zabierając w niej udział pacjenci otwierają się na siebie. Lecz jedna wizyta nie wystarczy aby rozwiązać problem, przeważnie już na początku terapii, ekspert określa jak głębokie posiadamy problemy i jak długo musimy je rozwiązywać.
karczochy

Autor: judywitts
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejnym ciekawym pomysłem, na rozwiązywanie kłopotów w domu jest terapia rodzinna – bellamente.eu. Biorą w niej udział rodzice razem z jedną lub wszystkimi swoimi pociechami. Po taką poradę wybierają się przeważnie dorośli, którzy nie radzą sobie ze swoimi pociechami, albo właśnie dzieci, które nie wiedzą jak rozmawiać z własną mamą lub ojcem.

Zainteresował Cię ten komentarz z strony (https://accessmedica.pl/pl/rehabilitacja/rehabilitacja-po-zabiegach-mastektomii/)? Jeśli go nie popierasz, to zachęcamy do polemizowania. Każda wymiana myśli jest przydatna.

Terapia rodzinna jest jeszcze bardziej skomplikowana niż ta dla par, bowiem zazwyczaj biorą w niej udział przynajmniej 3 osoby. Jednak właściwie poprowadzona, może przynieść zaskakujące rezultaty, oraz na stałe polepszyć klimat w naszej rodzinie.

Jeśli posiadasz niesnaski z osobą najbliższą, pragniesz usiłować je rozwikłać, zanim od nich uciekniesz, udaj się na terapię. Prowadzone są zajęcia zarówno dla małżeństw jak i dla całych familii. Nawet samodzielnie możemy się wybrać na coś takiego, jeżeli tylko uważamy że może nam to dopomóc.