Codzienność z cukrzycą – czyli, czy należy bać się bycia zależnym od pompy?

cukrzyca nie jest absolutnie wyrokiem, który skutecznie eliminować będzie zdolność do pełnego cieszenia się z życia. Faktem jest jednak, że na wiele dodatkowe aspekty przychodzi zwracać większą uwagę.

Codzienne mierzeni poziomów cukru za pośrednictwem glukometru po jakimś okresie przestaje jawić się jako uciążliwe, stając się niezauważalne – ot kolejna część powszedniej rutyny. Ludzie uzależnieni od insuliny w wielu przypadkach muszą posiadać przyczepione specjalne pompy odmierzające dostarczane dawki insuliny zależnie od danego poziomu cukru. Najnowsze pompy insulinowe nie tylko robią pomiary cukru oraz dostarczają odpowiedniej dawki lekarstwa, posiadają one znacznie opcji niż ich przeszłe warianty. Najnowsze pompy insulinowe są praktycznie niezauważalne jednakowo dla postronnych jak i samego użytkownika – .

Ciekawi Cię ten wątek? To odsyłam do strony www, ponieważ znajdziesz tam dużo interesujących informacji w tej dziedzinie.

Nieduże wymiary pozwalają choremu na nieskrępowane ruchy w żaden sposób nie ograniczając jego motoryki. W rezultacie człowiek jest w stanie odpowiednio funkcjonować na co dzień, gdzie cukrzyca nie jest kłodą na drodze lecz najzwyklejszym dodatkiem codziennej rzeczywistości.

zdrowe dzieci na lekcji

Autor: Mark McQuade
Źródło: Mark McQuade

Pompy insulinowe funkcjonują jako stałe zabezpieczenie chorego na każdą ewentualność. Świadomość, że w razie potencjalnego nagłego wzrostu cukru ma się nowoczesne narzędzie, które kłopot efektywnie rozwiąże i to bez naszego bezpośredniego zaangażowania działa budująco i pozwala skoncentrować się na innych priorytetach.

Pompy insulinowe wyłączają ryzyko powstania przypadków, kiedy podczas na przykład różnych wyjść nie miało się dojścia do insuliny, bo w efekcie roztargnienia dawka pozostała w domu. Pompy insulinowe dostępne obecnie stanowią element ułatwiający życie, a nie je ograniczające.