Jak wprowadzić zdrowe nawyki do swojego życia? Od czego zacząć? Czego dobrze będzie się wystrzegać?

Blisko natury tryb życia oraz zdrowy sposób odżywiania się to ostatnimi czasy często poruszane kwestie. Wiele ludzi chce dbać o zdrowie swoje i własnej rodziny jak najlepiej. Nie ma w tym nic dziwnego ponieważ w czasach kiedy w tak dużej ilości miejsc powietrze jest zanieczyszczone, kiedy spożywamy ogromne ilości bardzo przetworzonej żywności, gdy stale dokądś pędzimy oraz nie mamy na nic czasu dobrze jest zwrócić więcej uwagi na nasze zdrowie. Co można zrobić oraz co zmienić na lepsze by nasze zdrowie w ten sposób zyskało.

zdrowa żywność, warzywa

Źródło: ekoj.pl
Duże znaczenie dla naszego organizmu ma sposób odżywiania. To przez to co spożywamy możemy dostarczać naszemu ciału te dobre substancje, które wpływają pozytywnie na nasze zdrowie. Nie da się wszystkiego naprawić tak od razu, ale trzeba zacząć od mniejszych kroczków i powoli wprowadzać zmiany. Objadanie się oraz dostarczanie naszemu organizmowi dużej ilości cukru to dzisiaj coś częstego. Niestety, ale na te dwie rzeczy na samym początku trzeba zwrócić uwagę.

Następnie trzeba zobaczyć skąd bierze się nasze jedzenie, które kupujemy i czy aby na pewno zawsze mamy świadomość co jest w takich produktach, jakie kupujemy. Trzeba stopniowo wyrzucać z list zakupów mocno przetworzoną żywność, by szukać produktów, z jakich od początku do końca będziemy mogli przygotować jedzenie. Na początku możemy mieć trochę trudności z pomysłami. Jednak później nabierzemy wprawy i pewności siebie w kuchni. Po pewnym czasie takie danie jak dajmy na to kaszotto z kurczakiem już nie będzie dla nas tajemnicą- zobacz. Jednak wszystko przyjdzie z czasem i powoli, dlatego nie wolno się zniechęcać.

Kolejna sprawa to kosmetyki (olejki eteryczne naturalne) i substancje chemiczne, które używamy na co dzień, a które mają dużo szkodliwych substancji. Czasem pewnie nie zdajemy sobie z tego sprawy, że pewnych substancji powinno się unikać. Tego typu substancją jest na przykład SLS inaczej laurylosiarczan sodu, który bardzo źle wpływa na naszą skórę, powodując utratę jędrności oraz stopniowo wysuszając ją.

zdrowe jedzenie, zdrowa potrawa

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com

Szukajmy w związku z tym produktów bez tego typu zbędnych chemicznych środków jak żel pod prysznic albo szampon bez SLS. Używajmy możliwie najbardziej naturalnych kosmetyków i środków czyszczących- szampon bez SLS. Zapewne nie wiemy, że często takie zdrowe substancje posiadają dużo zastosowań w domu. Tak jak sok z cytryny, który usuwa kamień. Warto w związku z tym jak najczęściej sięgać po rzeczy pochodzenia naturalnego, które nam nie szkodzą, aniżeli za każdym razem stosować bez sensu te chemiczne, źle wpływające na nasze zdrowie.