Skuteczna pielęgnacja twarzy nie jest prostą sprawą. Fundament stanowi wybór odpowiedniego kremu!

Nie ma chyba na świecie kobiety, która byłaby całkowicie zadowolona ze swojego wyglądu. Przeważająca większość przedstawicielek płci pięknej walczy z najróżniejszymi mankamentami urodowymi, wśród których prym wiodą problemy z cerą. Kompleksy związane z defektami skóry twarzy nasilają współczesne gazety, które prezentują fotografie celebrytek poddane obróbce graficznej.

Rodzaje cery i kłopoty związane z każdym z nich

Do najbardziej kłopotliwych rodzajów cery bez wątpienia zalicza się cera tłusta i sucha. W przypadku pierwszej z nich winę za powstające niedoskonałości ponoszą nadaktywne gruczoły łojowe. Nadmiernej produkcji sebum towarzyszy zwykle łuszczenie się naskórka i częste stany zapalne. Charakterystyczną cechą skóry tłustej jest także: nierówna powierzchnia, niezbyt estetyczny szaro-żółty koloryt oraz rozszerzone pory. W porównaniu z tym cera sucha może się wydawać dużo „prostsza w obsłudze”. Jest to jednak mylne wrażenie. Gruczoły łojowe posiadaczek tego rodzaju cery wydzielają mniej sebum niż jest konieczne do tego, by chronić skórę przed negatywnym wpływem środowiska. W związku z tym często jest ona ściągnięta i źle reaguje na czynniki zewnętrzne, takie jak niska temperatura, palące słońce, nieodpowiednie kosmetyki czy chlorowana woda. Kontakt z wyżej wymienionymi faktorami zwykle kończy się nieprzyjemnym swędzeniem, łuszczeniem się, zaczerwienieniami, a nawet pękaniem powierzchni skóry. Specjalistyczne informacje o kremach do suchej cery – Czytaj dalej (Czytaj dalej).
Jak radzić sobie z tak problematyczną cerą?
Joga

Autor: iStock
Źródło: iStock
Kluczem do pokonania najpoważniejszych problemów związanych z cerą tłustą i cerą suchą są doskonale dobrane kosmetyki. Pielęgnacja cery tłustej musi łączyć w sobie nawilżanie i efektywną regulację wydzielania sebum. Artykuły do pielęgnacji cery tłustej to produkty, o których trzeba poczytać Chcesz więcej informacji o pielęgnacji cery tłustej? (Chcesz więcej informacji o pielęgnacji cery tłustej?) pod tym linkiem. Z kolei dobry krem do cery suchej ma za zadanie dostarczyć do głębokich warstw skóry odpowiednią ilość wody i jednocześnie przeciwdziałać jej utracie przez lekko tłusty film. W trakcie poszukiwań kosmetyków idealnych dla naszej cery nie warto poprzestawać na popularnych specyfikach drogeryjnych. Preparaty dostępne w sieciówkach wytwarzane są w taki sposób, by odpowiadały jak największej grupie klientów. Tymczasem cera każdej z nas ma specyficzne potrzeby i dlatego doskonały pomysł stanowi kupno tak zwanych dermokosmetyków.

Terminem tym określa się kosmetyki opracowane przez farmaceutów, których celem jest leczenie nawracających problemów skórnych. Ich cena jest naturalnie wyższa niż zwykłych kremów z drogerii, niemniej jeśli zależy nam na zdrowiu skóry, warto po nie sięgnąć. Przed zakupem upatrzonego preparatu opłaca się sprawdzić asortyment aptek internetowych, które często sprzedają pewne artykuły taniej niż te tradycyjne.