Dieta w profilaktyce miażdżycy

Miażdżyca to bardzo podstępna choroba. Zwykle rozpoczyna się niewinnie: prędzej się męczymy, częstokroć bolą nas nogi, zaczynają się problemy z koncentracją. Nieleczona miażdżyca może się skończyć udarem mózgu, zawałem serca czy amputacją nogi.

Dlatego ogromnie istotna jest profilaktyka miażdżycy oraz monitorowanie poziomu cholesterolu. Co możemy sami zrobić dla poprawy własnego zdrowia? Przede wszystkim dbajmy o rozmaitość konsumowanych

chirurg, zabieg

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

produktów. Spożywajmy regularnie od 4 do 5 dań dziennie. Bogaty jadłospis gwarantuje, iż dostarczamy swojemu organizmowi wszystkich koniecznych składników odżywczych. Z kolei dzięki regularnym posiłkom aktywujemy przemianę materii a także lepiej kontrolujemy ilość spożywanego pokarmu. Podstawą diety muszą być nisko przetwarzane produkty zbożowe, a więc płatki żytnie bez dodatku cukru, grube kasze: jaglana, jęczmienna, gryczana, naturalny ryż, pełnoziarnista mąka. Produkty te stanowią doskonałe źródło węglowodanów złożonych, jedzenie ( sushi skórzewo ) ich zapobiega wahaniom cukru .

Jeśli fascynuje Cię prezentowany temat, odszukaj więcej tutaj (https://ostry-dyzur-stomatologiczny.pl/) informacji na ten wątek, które okażą się bardzo interesujące i zapewne wciągną Cię całkowicie.

Jedzmy jarzyny strączkowe jak też owoce bogate w pektyny. Najlepiej owoce i jarzyny konsumować w postaci surowej. Szczególnie korzystne są warzywa korzeniowe i strączkowe jak też owoce zasobne w pektyny, na przykład cytrusy, owoce jagodowe, jabłka, zapewniające błonnik rozpuszczalny w wodzie, który ma własności obniżające cholesterol we krwi. Unikajmy cukru i słodyczy . Strońmy od tłuszczów zwierzęcych. Jedzmy ryby co najmniej 2-3 razy w tygodniu. Ograniczmy spożywanie tłuszczów pochodzenia zwierzęcego. Preferować powinno się olej rzepakowy, lniany, oliwę z oliwek i nasiona w rodzaju nasion z ze słonecznika i pestek dyni a także orzechy. To właśnie nadmiar złego cholesterolu jest winien zwężeń tętnic. Kuracją powikłań miażdżycy zajmuje się wielu lekarzy o różnych specjalnościach, między innymi chirurg naczyniowy. Przeważnie operacja naczyniowa polega na udrożnieniu bądź ominięciu niedrożnego fragmentu tętnicy. Operacja naczyniowa likwiduje bądź zmniejsza oznaki niedokrwienia aczkolwiek nie leczy samej choroby, która jest schorzeniem przewlekłym. Gdyby pojawiła się konieczność takiej operacji, trzeba poszukać wprawnego specjalisty. Nieodzowne musi to być chirurg naczyniowy. Poszukiwania warto rozpocząć od przejrzenia bazy chirurgów w necie. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać wyrażenie: chirurg naczyniowy z Warszawy, (kiedy poszukujemy lekarza ze Stolicy).