Jakiego rodzaju zapytania powinniśmy sobie zadać decydując się na konkretne szkolenie dla siebie lub dla firmy?

Dziś na naszym rynku działa tysiące firm szkoleniowych, które w swoich propozycjach posiadają tysiące warsztatów oraz wykładów.
Olbrzymi wybór zwiększa szansę na to, aby wybrać właściwe szkolenie dla własnej firmy i dla siebie.

okablowanie
Najważniejszy jest powód, dla którego szukamy szkolenia dla Przedsiębiorstwa, w jakim działamy i dla siebie lub dla firmy, którą prowadzimy. Jest bardzo możliwe to, że kursem zainteresowaliśmy się pod wpływem oferty, którą otrzymaliśmy pocztą tradycyjną lub e-mailem. Jest bardzo wiele sposobów, żeby zainicjować zainteresowanie szkoleniem. Niezwykle ważne jest jednak to, żeby taka decyzja nie była podejmowana pod wpływem impulsu. Zasada jest taka, że szkolenie wybierać należy do obowiązujących zapotrzebowań firmy albo potrzeb naszych. Dobrze jest usiąść nad kartką papieru oraz dokładnie spisać bieżące wyzwania i trudności. Zadawanie pytań sobie o to, co wypada poprawić i co nie działa w spółce, jest podstawowym sposobem odkrycia szkoleniowych potrzeb w instytucji. Im bardziej szczegółowo potrafimy ustalić te wymagania, tym naturalnie korzystniej. W ustaleniu ich pomóc mogą zarówno finansowe wyniki oraz ankiety, które przeprowadzone są pośród pracowników.
Gdy wiemy już czego nam potrzeba, spróbować moglibyśmy ustalić czy też poszczególne szkoleniowe programy zapisują się w nasze wymagania i czy przyniosą one szansę, aby rozwiązać te kłopoty, które nakreśliliśmy. Niezwykle różnorodnie bywa ze szczegółowością programów szkolenia w propozycjach różnych firm. Podejrzenia powinna wzbudzać sytuacja, jeżeli program (zobacz program pit) tego typu szkolenia jest przedstawiony jedynie ramowo i na jego podstawie nie da się określić zagadnień szczegółowych, które zostaną omawiane. W tego typu sytuacji posiadamy 2 rozwiązania.

Pierwsze wyjście to dopytać o wszelkie szczegóły. Jeżeli nasze pytania nadal zostaną bez konkretnych odpowiedzi, to lepiej wybrać inną firmę do przeprowadzenia udanego szkolenia.