Co dobrze jest posiadać w domu na zapas, kiedy jest się rodzicem malucha? Przydatne produkty, które raczej nie przyjdą ci do głowy jako pierwsze.

Często okazuje się, iż bardzo wiele rzeczy całkowicie niespodziewanie jest przydatnych w domu kiedy jesteśmy rodzicami małego dziecka. To, że warto posiadać zapas nawilżanych chusteczek w paczkach ekonomicznych oraz śliniaczków – to wiadomo, najsmaczniejsza kaszka też nagle nie może się skończyć, ale zdarza się, że całkowicie inne przedmioty mogą być pomocne niż te, jakich codziennie używamy.

Maluchom

choroba

Źródło: pixabay.com

zdarza się rozchorować – to nie nowość. Zwłaszcza, kiedy uczęszczają do przedszkola. Niezależnie od tego, czy to katar na tle alergicznym czy wywołany przeziębieniem, warto koniecznie mieć u siebie krople do nosa Sulfarinol i podawać je zgodnie z zaleceniami doktora lub zaleceniami znajdującymi się na ulotce. Więcej informacji: Apteka Świat Leku (Apteka Świat Leku). Krople do nosa bardzo szybko zmniejszają naczynia krwionośne, lecz nie przesuszą nadmiernie śluzówki, dzięki czemu krople do nosa Sulfarinol można stosować przy każdym katarze. Kiedy dzieciątko jest marudne i nie chce jeść, warto zachęcić je czymś, co mu smakuje, na przykład mlekiem Bebilon sojowy. Możemy dodać banana lub dodać inne owoce sezonowe i stworzyć tym sposobem znakomite śniadanie lub drugie śniadanie. Posiłek nie będzie ciężki, lecz zagwarantuje maluszkowi pełny brzuszek. Możemy do mleka Bebilon sojowy dosypać kakao i uzyskać w ten sposób pyszny deser.

Czy myślisz o lepszym poznaniu analizowanego tu wpisu? Jeżeli tak, to zweryfikuj stronę, która również na pewno przykuje Twoją uwagę.

Posiłki na bazie tego mleka nie zawierają laktozy, więc nie wywołają alergii u dziecka. Jeżeli brakuje nam pomysłu na rozwojową zabawę, warto mieć w mieszkaniu zapas mąki kukurydzianej, soli i oliwki dla dzieci a także mąki kartoflanej.

radosne dziecko

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com

Ze skrobi i oliwki dla dzieci można zrobić „magiczny piasek” – rodzaj plasteliny, która pochłonie dziecko na długie godziny. Z soli i mąki pszennej możemy ulepić masę solną, nadać jej kształty foremkami do ciastek, a później wysuszyć i pomalować. Z mąki ziemniaczanej i niewielkiej porcji wody uzyskamy ciecz nienewtonowską, która także będzie świetna do zabawy na kilka godzin. Który szkrab nie lubi taplać się w wodzie czy też błocie? Dodatkowym plusem mąki kartoflanej jest jeszcze to, że może zastąpić talk kosmetyczny.

Rodzice zwykle bywają niesłychanie zaradni i z banalnych przedmiotów potrafią wyczarować oryginalne zabawki angażujące uwagę maluchów na długie godziny, a gdy brak czegoś przydatnego pod ręką, również stosują swoje sprawdzone metody.