Czym zajmuje się stomatolog? W jakich sprawach możemy się do niego udać? O jakich kwestiach trzeba pamiętać?

Stomatologia to dyscyplina medyczna, która zajmuje się leczeniem zębów, ale również przyzębia oraz jamy ustnej, a także ich budową oraz funkcjonowaniem. Nie ma prawdopodobnie jednakże drugiego podobnego obszaru medycyny, jaki wywoływałby tak ogromne emocje, szczególnie, że na ten temat panuje nikła wiedza. Nieznane są najważniejsze pojęcia, jakie mogą rozjaśnić trochę te wszystkie definicje.

wizyta u stomatologa

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com
Wizyt u dentysty boi się duża liczba osób, łącznie z samymi stomatologami, kiedy sam są w roli pacjentów, ale to w sumie dość irracjonalny lęk, szczególnie jak weźmiemy pod uwagę zakres współczesnego leczenia stomatologicznego. Każdy dobry stomatolog w Katowicach ma więc coraz bardziej zaawansowane narzędzia, środki znieczulające oraz wypełnienia, dzięki jakim wizyta u stomatologa (zobacz najlepsza klinika stomatologiczna w krakowie) jest coraz mniej stresująca i zajmująca. Dentysta zajmuje się wieloma sprawami, ale bez wątpienia powinien kształcić się solidnie w kierunku określonych zadań. Jest więc stomatologia zachowawcza, jaka polega na profilaktyce oraz wyleczeniu próchnicy, jest endodoncja dzięki której możemy kanałowo wyleczyć zęby.

Co dalej? Bardzo popularna jest stomatologia (zobacz moja strona) dziecięca, ponieważ dzięki niej jesteśmy w stanie kontrolować oraz prawidłowo wyleczyć zęby u najmłodszych. Analizuje się czy właściwie przebiega proces ząbkowania, opiekuje się zębami mlecznymi i młodymi zębami stałymi, a także diagnozuje się wady zgryzu, które w dalszej kolejności jest w stanie wyleczyć ortodonta. Ortodoncja zajmuje się zapobieganiem występowaniu wad zgryzu. Pacjentami jednak nie są tylko najmłodsi, bo wielu dorosłych ma z tym trudności. Aktualnie ortodoncja ponadto coraz częściej zajmuje się też naprawą nieprawidłowości w obrębie szczękowo-twarzowym.

W ostatnich latach wartość zyskuje protetyka stomatologiczna. To niezwykle wartościowa dyscyplina jaka niezbędna jest dla każdego, kto stracił uzębienie naturalne. To dziedzina, jaka obecnie rozwija się coraz szybciej. Odtwarzanie zębów jesteśmy w stanie przeprowadzać wieloma sposobami, od normalnych korekt, po tytanowe Implanty Katowice. Dzięki temu można uzyskać piękne uzębienie, nawet jak nasze uzębienie już nie da się uratować. To więc ogromna szansa dla wielu z nas na cudowny uśmiech. Warto to wykorzystać.