Funkcja poradni zdrowia – jakie kwestie powinno się wiedzieć?

Każdy, kto posiada ubezpieczenie lecznicze, jest w stanie się bezpłatnie leczyć w placówkach, które mają podpisaną umowę z NFZ. Są to ambulatoria ogólne, gdzie przede wszystkim przyjmują doktorzy pierwszego kontaktu. To pacjent rozstrzyga, kto ma go przyjmować. Przychodnia może odmówić zarejestrowania do konkretnego doktora wówczas, jak ma on już pod pieczą 2750 pacjentów.

pani doktor

Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli jesteśmy niezadowoleni z usług, posiadamy prawo zmienić doktora. Bezpłatnie zdołamy to zrobić dwa razy w ciągu roku kalendarzowego. Za jakiekolwiek dodatkowe przepisanie zapłacimy 80 zł. Wyjątkiem są wypadki, gdy zmienimy miejsce zamieszkania, lub kiedy lekarz odszedł z pracy. () Przychodnia podstawowej ochrony zdrowotnej realizuje diagnostykę w stopniu podstawowym, prowadzi także bezpłatne programy zapobiegawcze. W każdej lecznicy istnieje pokój zabiegowy, gdzie pacjenci czynią badania ciśnienia, cukru we krwi, czy EKG. Pracuje w nich wyszkolona kadra medyczna, zdecydowana nieść wsparcie jakiemukolwiek choremu. Poza tym każdy pacjent winien wyłonić pielęgniarkę rodzinną.

korytarz w przychodni

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy kto dba o zdrowie powinien regularnie robić istotne badania. Jeśli medyk rodzinny gp dublin orzeknie jakiekolwiek odchylenia w wynikach, pacjent odbiera skierowanie do lekarza profesjonalisty. Do niektórych specjalistów nie jest potrzebne skierowanie, lecz o tym zawiadomi chorego lekarz kierujący. O niezbędności zrealizowania badań przesądza lekarz. Przychodnia zdrowie Nie będziemy płacić za wyznaczone przez niego badania, o ile zrealizujemy je w miejscu wskazanym na skierowaniu. Medyk ma bowiem podpisaną umowę z tą tylko jednostką i w tamtym miejscu jest zmuszony kierować pacjentów. Inne reguły dotyczą wyłącznie nadzwyczaj skomplikowanych badań, np. tomografii, rezonansu magnetycznego, czy też mammografii.

Dowolna przychodnia, która ma podpisany kontrakt sporządzi takie badanie.
Misją personelu medycznego zaangażowanego w przychodniach jest zapewnienie chorym kompetentnej, pomocnej dbałości medycznej w stopniu specjalności reprezentowanych, przestrzeganie praw pacjenta, zapewnienie poczucia bezpieczeństwa zdrowotnego, również postęp działań z obszaru zbiorowej profilaktyki i promowania zdrowia.