Jakie przedmioty bywają niezbędne każdemu prawdziwemu druhowi

Na pytanie, z czym kojarzy się słowo skauting, usłyszymy najróżniejsze odpowiedzi. Nade wszystko harcerskie hymny, które na wieki weszły do biesiadnych śpiewników. W następnej kolejności ogniska, przy których odbyło się wiele tych udanych, przeciągających się do późnej nocy spotkań. Aż wreszcie dobrze uszyty harcerski mundur.

Młode pokolenie z różnych powodów wstępuje w harcerskie szeregi: wielopokoleniowe tradycje, chęć przeżycia przygody, przyjaciel druh itd. Zanim jednak młody człowiek zostanie 100-procentowym harcerzem, musi pomyśleć o właściwym ekwipunku. Akcesoria harcerskie są tak liczne, że w poniższym omówieniu wspomnimy tylko o wybranych. Współczesne akcesoria harcerskie można pogrupować na te wykorzystywane przez sam hufiec i te, z których korzysta tylko i wyłącznie harcmistrz.

Jeżeli zainteresowała Cię ta problematyka, bez ociągania zobacz również to użyteczne opracowanie (http://www.pitbike.pl/kategoria/90-gazniki), ponieważ znajdziesz tam niezwykle atrakcyjne informacje.

Lilijka należy do tych obydwu zbiorów. Znajduje się na przykład na nakryciu głowy, stanowi również obowiązkowy elementem harcerskiego sztandaru. Lilijka jest nie tylko częścią dekoracji, ale także symbolem złożonego przyrzeczenia (lilijki w ofercie jest nierzadko turystą na piechotę przeczesującym górskie szklaki albo rozkładającym obóz nad urzekającym jeziorem. Podczas wycieczek przydają mu się: ortalionowy płaszcz, rozgrzewający koc, solidny termos, duży plecak. Pory roku decydują o tym, jakie akcesoria harcerskie bywają aktualnie potrzebne. Z oczywistych powodów inne ubranie obowiązuje zimą, a inne latem.

Druhowie wyjeżdżając na zjazd, potrzebują wielu niezbędnych rzeczy, takich jak na przykład: busoli do wyznaczania kierunku marszu, finek służących nie tylko do otwierania puszek z konserwą, łopatek do wykopywania dołków w podłożu i wysokiej jakości latarek. Każdy członek skautingu musi liczyć się z niedogodnościami związanymi z pobytem na północy lub południu kraju (przejdź do strony www). Nad stawem będą gryzły komary, a w górach nocami będzie dokuczać niska temperatura. Luksusowe apartamenty będą widoczne ewentualnie tylko z oddali, a ochronę przed ulewą będzie dawał tylko namiot obozowy. Maty i śpiwory to niezbyt wygodne posłanie, które musi starczyć nawet bardzo wymagającym osobom.

Akcesoria harcerskie są znakiem przynależności do danej grupy, którą obowiązuje szczególny model postępowania. Podharcmistrz wie zatem, że nie pali się ogniska w lesie i umie rozpoznać gatunki roślin i zwierząt znajdujące się pod ochroną. Jak każda postać nosząca uniform, ma budzić respekt i zaufanie. Nie jest zatem przesadą potwierdzać, że na wyposażenie 100-procentowego harcerza złożą się również książki z tematyki ochrony przyrody, historii skautingu i moralnością w nim obowiązującą.Akcesoria harcerskie nie są tak często reklamowane, jak sprzęt rtv czy przeróżnego rodzaju usługi. Nie są one również artykułami sezonowymi. Przy zakupie trzeba zatem bardzo dobrze porównać ceny i nie zapominać, że sklepy internetowe nie zawsze proponują kupującym te najlepsze.