Przyczyny, objawy jak też leczenie choroby zwyrodnieniowej

Choroba zwyrodnieniowa była kiedyś chorobą osób starszych, dzisiaj tyczy się coraz to młodszych chorych.
Zwyrodnienie stawów to przede wszystkim ból i ograniczenie ruchliwości stawów.

Kłopot rozpoczyna się od uszkodzenia chrząstki, natomiast może się skończyć wręcz kalectwem. Jakie są przyczyny a także oznaki choroby zwyrodnieniowej stawów? W jaki sposób przebiega leczenie? Zwyrodnienie stawów jest to choroba (zesztywniające zapalenie stawów kolanowych) przewlekła. Nie istnieje jedna definicja choroby zwyrodnieniowej stawów, ale lekarze są zgodni, iż powodem niedomagań jest brak równowagi pomiędzy niszczeniem a odnową w obrębie stawowej chrząstki. Czynnikami otwierającymi drogę owej chorobie są: nadmierne przeciążenie stawów i obniżenie jakości elementów budujących stawy. Gdy do tego dojdzie, kolejne powody występowania choroby zwyrodnieniowej stawów możemy podzielić na te, na jakie mamy wpływ i na te, jakie są od nas zależne.
apteki

Autor: Steve wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Przyjęło się, że pierwsze oznaki osteoartrozy pojawiają się pomiędzy 40. a 60. rokiem życia człowieka, ale coraz to częściej można obserwować je u ludzi o wiele młodszych. Powinny zaniepokoić nas wszelakiego rodzaju zgrzytania w obrębie stawów, a również silny ból podczas obciążeń, np. przy wchodzeniu po schodach, wstawaniu z kanapy, w trakcie stania. Jednak uszkodzenie chrząstki nie za każdym razem łączy się z dolegliwościami, dlatego rozpoznanie zwyrodnienia stawów jest czasem postawione zbyt późno.

Charakterystyczne w przypadku zwyrodnienia stawów jest to, że z początku objawy występują jedynie w trakcie ruchu (sztywność startowa), potem pojawiają także w spoczynku oraz w nocy i przeważnie dotyczą jednego lub paru stawów, acz poniektórzy chorzy cierpią na ból wielu stawów.