Jak przebiega rehabilitacja? Co jest ważne? O czym pamiętać?

Rehabilitacja we własnym domu jest coraz bardziej popularna, można z niej skorzystać w ramach NFZ. Jest to na pewno bardzo istotne dla samotnych osób, jakie przez operację albo ruchową niesprawność nie mogą o własnych siłach dotrzeć do lekarza.
Taka rehabilitacja obejmuje porady lekarskie jak również zabiegi fizjoterapeutyczne.

Kolekcja Jackpot wiosna 2013

Autor: Jackpot
Źródło: Jackpot
Na taką rehabilitację kieruje nas lekarz, jaki daje skierowanie. Może to być rodzinny specjalista ze specjalizacją rehabilitacji medycznej, reumatologii czy ortopedii. Na skierowaniu widnieje informacja, iż rehabilitacja ma mieć miejsce w domu, a przy kwalifikacji najistotniejsze jest schorzenie oraz czas, jaki upłynął od samego początku choroby.
rehabilitacja domowa wrocław

Autor: Scott Wylie
Źródło: http://www.flickr.com
NFZ dokładnie definiuje, kto i przez jak długi czas jest w stanie korzystać z takiej formy pomocy. W każdym większym mieście taka rehabilitacja Kraków – polecamy odwiedzić www.rehaexpert.pl/ – jest świadczona, ale jak rehabilitacja domowa Wrocław gwarantuje najwyższą jakość usług. Z tego rodzaju rehabilitacji mogą skorzystać osoby z różnorakimi schorzeniami, jak ogniskowe uszkodzenie mózgu do dwunastu miesięcy od zachorowania. Mogą z bardzo ciężkimi uszkodzeniami centralnego jak również obwodowego układu nerwowego. Do tej grupy zaliczyć należy także osoby z uszkodzeniem rdzenia kręgowego do dwunastu miesięcy od wypadku – opiekunka we Wrocławiu.
Po wizycie w domu pacjenta lekarz z poradni wdraża program leczenia. Fizjoterapeuta pojawia się 3 razy w tygodniu, lecz może i bardziej często, jeżeli jest taka potrzeba – rehabilitacja w domu Wrocław.

Dzięki urządzeniom przenośnym jest w stanie wykonywać różnorakie zabiegi. Jak tego rodzaju opiekunki Wrocław gwarantuje faktycznie dużo, tak więc zdrowienie jest realne w bardzo szybkim czasie.