Jaka jest możliwość opieki nad osobami nieuleczalnie chorymi, jaka jest w tym rola hospicjów.

Mimo bardzo dużego rozwoju nauk medycznych w ostatnich latach nadal wiele chorób jeszcze nie pokonano. W szczególności to dotyczy nowotworów, które cały czas produkują w statystykach. W dużym stopniu jest to wynikiem słabej profilaktyki i wykrywalności. Wiele takich chorób mogłoby zostać pokonane, jeżeli w odpowiednim czasie były zdiagnozowane. Niestety jeszcze tak jest i pacjenci, którzy zachorowali na raka czy inną groźną chorobę są skazani na to, że raczej nikt im nie pomoże.

Wiąże się z tym jeszcze jeden aspekt, a mianowicie to, że w pewnym momencie ich leczenie zaczyna być niemożliwe. Placówki szpitalne nie chcą za bardzo takich ludzi mieć u siebie, gdyż nie ma żadnej szansy na poprawę stanu ich zdrowia, a leczenie będzie się sprowadzać do walki z bólem i psychicznego wsparcia.

dzieci i kolorowanki

Autor: PlaSmart Inc
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei w swoich domach chorzy dość często nie mają właściwej opieki, szczególnie jeżeli są osobami samotnymi albo posiadającymi rodzinę daleko. Jednak można znaleźć miejsca, w jakich poczekać na przyjście ostatnich dni, a miejscami tymi są hospicja.

Hospicjum ze Śląska to miejsce, w którym udzielana jest pomoc nieuleczalnie chorym. W hospicjach nie leczy się już nikogo, pomoc medyczna ogranicza się do zmniejszenia bólu, który przy wielu schorzeniach mo zerknij na http://www.hospicjumkatowice.pl/kontakt.html hospicjum z Katowic powinno stać się domem wszystkich, którzy tam przebywają, domem, w jakim w godziwych warunkach doczekają oni odejścia z tego świata.

Obecnie w naszym kraju działa ponad sto tego typu placówek, a pierwsze z nich otwarto w Krakowie pod koniec ubiegłego wieku. W każdym hospicjumhospicjum (rozwinięcie tematu: hospicjumkatowice.pl)owiednio wykwalifikowany medyczny personel, który w razie konieczności pomoże potrzebującym, choć tak jak już wspominano, nie będzie to żadne leczenie, a doraźna pomoc. Niezwykle ważną rolę pełnią tam psycholodzy, którzy wspierają chorych na duchu i służą im pomocą w zmaganiu się z chorobą. Ogromnie pomagają też wolontariusze, osoby te z własnej woli chcą pomagać przy tym, żeby osoby tam się znajdujące miały jak najlepsze warunki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*