Jaka jest możliwość opieki nad osobami nieuleczalnie chorymi, jaka jest w tym rola hospicjów.

Mimo bardzo dużego rozwoju nauk medycznych w ostatnich latach nadal wiele chorób jeszcze nie pokonano. W szczególności to dotyczy nowotworów, które cały czas produkują w statystykach. W dużym stopniu jest to wynikiem słabej profilaktyki i wykrywalności. Wiele takich chorób mogłoby zostać pokonane, jeżeli w odpowiednim czasie były zdiagnozowane. Niestety jeszcze tak jest i pacjenci, którzy zachorowali na raka czy inną groźną chorobę są skazani na to, że raczej nikt im nie pomoże.

Wiąże się z tym jeszcze jeden aspekt, a mianowicie to, że w pewnym momencie ich leczenie zaczyna być niemożliwe. Placówki szpitalne nie chcą za bardzo takich ludzi mieć u siebie, gdyż nie ma żadnej szansy na poprawę stanu ich zdrowia, a leczenie będzie się sprowadzać do walki z bólem i psychicznego wsparcia.

dzieci i kolorowanki

Autor: PlaSmart Inc
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei w swoich domach chorzy dość często nie mają właściwej opieki, szczególnie jeżeli są osobami samotnymi albo posiadającymi rodzinę daleko. Jednak można znaleźć miejsca, w jakich poczekać na przyjście ostatnich dni, a miejscami tymi są hospicja.

Hospicjum ze Śląska to miejsce, w którym udzielana jest pomoc nieuleczalnie chorym. W hospicjach nie leczy się już nikogo, pomoc medyczna ogranicza się do zmniejszenia bólu, który przy wielu schorzeniach może być nie do wytrzymania – zerknij na . Tak naprawdę hospicjum z Katowic powinno stać się domem wszystkich, którzy tzerknij na https://www.hospicjumkatowice.pl/kontakt.htmlczekają oni odejścia z tego świata.

Obecnie w naszym kraju działa ponad sto tego typu placówek, a pierwsze z nich otwarto w Krakowie pod koniec ubiegłego wieku. W każdym hospicjumhospicjum (rozwinięcie tematu: hospicjumkatowice.pl)owiednio wykwalifikowany medyczny personel, który w razie konieczności pomoże potrzebującym, choć tak jak już wspominano, nie będzie to żadne leczenie, a doraźna pomoc. Niezwykle ważną rolę pełnią tam psycholodzy, którzy wspierają chorych na duchu i służą im pomocą w zmaganiu się z chorobą. Ogromnie pomagają też wolontariusze, osoby te z własnej woli chcą pomagać przy tym, żeby osoby tam się znajdujące miały jak najlepsze warunki.