Co to w praktyce jest pasta do zębów z węglem aktywnym oraz jakie ma ona cechy?

Czy wiesz, że tzw. karbon aktywny jest znany ludzkości już od dziejów ojca aktualnej medycyny – Hipokratesa? My, obywatele mieszkający już w większym stopniu cywilizowanych czasach w kontekście medycznym znamy węgiel nade wszystko w celu uspokajania bolącego żołądka, jednak ma on także inne swe zastosowania.

Które?
pomidorki

Autor: Christian Kadluba
Źródło: http://www.flickr.com
Węgiel jest tak zwanym sorbantem, zatem tak zwanym „pochłaniaczem”. Dzięki swojej wewnętrznej budowie węgiel mógłby pochłonąć wszelkie substancje o wielkości do 20% masy takiego karbonu. A jakie to mogą być mieszanki? Więc mogą to być różne związki organiczne, jakie znajdują się w spożywanym poprzez nas pożywieniu i piciu. Potrafią to zostać zatem wszelkie substancje syntetyczne takowe jak przykładowo tatniny, czyli pigmenty (zobacz też – makijaż permanentny barwniki) obecne w herbacie. Poza tym potrafią to zostać także węglowodany, których w zwykłej diecie pobieramy wszakże dużo. W jaki sposób moglibyśmy zatem zadbać o należące do nas uzębienie? Otóż funkcjonuje specjalna pasta do zębów z węglem, jaka może pomóc nam oczyścić należącą do nas jamę ustną z takich szkodliwych wszakże dla niej składników. Takowa pasta jest bardzo skuteczna, ponieważ mówi się, iż może usunąć ok. 90% szkodliwych kwasów.
Należałoby nadmienić, iż obecny w paście węgiel dynamiczny stosowany jest powszechnie do oczyszczania wody. Warto również wspomnieć, że jest on bardzo delikatny w funkcjonowaniu, ponieważ nie działa na zasadzie ścieralności.

Przy używaniu jednak takowego produktu jak pasta do zębów z węglem zaleca się nie używania zbyt gorącej wody, ponieważ mogłaby ona zniszczyć porowatą strukturę karbonu co z kolei mogłoby pomniejszyć pochłaniające właściwości karbonu.