Każdy przyszły kierowca ubiegający się o prawo jazdy musi zrobić pewne badania

Dzięki dokumentowi wydanemu przez lekarza mamy pewność, iż nie ma żadnych przeszkód, by prowadzić wszelkie rodzaje pojazdów. Jeśli potrzebne ci badania kierowców w Krakowie, dobrze jest dowiedzieć się o kilku rzeczach, aby być zaznajomionym z tym tematem.

kierowca samochodu

Autor: Roberto Ciucci
Źródło: http://www.flickr.com
W pierwszym rzędzie, należy rozeznać się w zakresie badań. Należą do nich w głównej mierze badania psychotechniczne, okulistyczne, neurologiczne, laryngologiczne oraz w laboratorium. Konkretny zestaw zależy od rodzaju prawa jazdy, o które ubiega się zainteresowana osoba. Rozpoczynając od kategorii A – tutaj sfera robionych badań skupia się na konsultacji okulistycznej wraz ze sprawdzeniem pola widzenia i zmierzeniem stężenia cukru we krwi. O dodatkowych działaniach przesądza lekarz, jeżeli spostrzeże jakiekolwiek wskazania – więcej tu.

W kategorii B przeprowadza się takie same badania. W innych kategoriach konieczne są także badania wymienione we wstępie. Ponadto mogą być one realizowane tylko przez specjalistów mających odpowiednie kompetencje do tego rodzaju działań. Inaczej nie będą one miały wartości, a także nie będzie można użyć wystawionego przez nich zaświadczenia. Ważne są także badania okresowe, by zweryfikować, czy konkretny kierowca (badania kierowców garwolin) może w dalszym ciągu prowadzić pojazd i nie stwarza niebezpieczeństwa na drodze.

W chwili zgłoszenia się do lekarza trzeba wziąć ze sobą stosowne dokumenty, a zatem dowód tożsamości bądź inny dokument posiadający numer PESEL, zaś w przypadku osób z prawem jazdy w wyższej kategorii, trzeba jeszcze pamiętać o aktualnych badaniach psychotechnicznych. Jeżeli go zapomnimy czy nie mamy takiego dokumentu, wymagane będzie wykonanie badania na miejscu. Poza tym osoba przychodząca do placówki medycznej musi być na czczo, w przeciwnym wypadku nie będzie sposobności wykonania stosownych badań. To sprawa, o której wiele osób nie pamięta, dlatego miejmy to na uwadze.

Na koniec warto jest dodać, iż bez znaczenia, jakie badania robimy – czy są to badania dla kierowców czy EMG – zawsze należy wybierać renomowane ośrodki, bowiem zdrowie powinno być najważniejszą kwestią dla każdego człowieka.

Sprawdź też –