Masaż jako konieczny element wspierający odchudzanie

Fachowcy z dbałości o nasze zdrowie i świetne samopoczucie w każdym miejscu poszukują czynników wspomagających odchudzanie. Testy pokazały, że jednym z nich jest masaż zrobiony w odpowiedni sposób. Nie powinno się jednak zawyżać jego dobrego wpływu.

Należy

masaż

Autor: http://sxc.hu/
Źródło: http://sxc.hu/

jednak zauważyć, iż masaż jako samodzielny zabieg nie pomaga zrzucić zbędnych kilogramów, niemniej okazuje się koniecznym dodatkiem skutecznych kuracji odchudzających, wspierającym rzeźbienie sylwetki oraz zachowanie idealnej figury po zakończeniu diety.
W tym celu można robić masaż całego ciała albo też masaż fragmentaryczny, to jest brzucha, pośladków czy ud. Wyodrębia się wówczas trzy jego rodzaje,zależnie od efektu, jaki chcemy otrzymać. Masaż odchudzający ma za zadanie zminimalizowanie tkanki tłuszczowej poprzez jej rozbicie, rzeźbiący – ulepszenie kształtu sylwetki, zwłaszcza w okolicach ud, pośladków i brzucha oraz antycellulitowy – wspierający lepszy wygląd obszarów skórnych objętych cellulitem. Na wątpliwość, jak masaż (zobacz masaż sportowy wrocław) oddziałowuje na odchudzanie, należy odpowiedzieć, iż wspiera on gospodarkę wodno-elektrolitową, ułatwia krążenie, dotlenia, poprawia odprowadzanie toksycznych substancji z ciała. Masaż, polegający na wykonywaniu mocnych i regularnych ruchów, skutecznie zmniejsza tłuszcz, a także ułatwia zlikwidować guzki i złogi tłuszczowe. Wpływa on na odchudzanie także ze względu na regularną stymulację tkanki łącznej. Włókna odpowiedzialne za elastyczność skóry powodują wtedy, że staje się ona bardziej sprężysta.

Następną pozytywną cechą jest oddziaływanie masażu na krążenie krwi, co powoduje minimalizację opuchnięć, poprawę ukrwienia skóry, tkanki podskórnej i mięśni, lepsze dotlenienie i intensywne pozbywanie się toksycznych substancji z ciała. Natomiast, skóra sprężysta, elastyczna i pozbawiona opuchnięć oddziłuje na ogół wyglądu naszej figury, sprawiając, że wygląda ona szczuplej i lepiej.
Masaż w procesie zabiegania o idealną, zdrową i smukła figurę,na pewno nie zastąpi diety i gimnastyki, jednakże nie ma wątpliwości, że jest on ważnym i dającym niesamowite efekty dodatkiem do naszej kuracji. Warto bowiem nie zapominać, że odchudzanie to nie bezmyślne zrzucanie wagi, ale także dbałość o zdrowie, stan naszego ciała oraz samopoczucie.