Alkoholizm i narkomania – podstępni wrogowie, którzy ukradkiem sieją spustoszenie na każdej płaszczyźnie życia jednostki

Wątek używek regularnie pojawia się w polskich środkach społecznego przekazu oraz dyskusji publicznej.Realizuje się różnego rodzaju akcje.

Ich zasadniczym celem jest uświadomienie społeczeństwa odnośnie szkodliwego oddziaływania środków odurzających (takich jak chociażby napoje „wyskokowe” albo narkotyki) na organizm człowieka.

załamany człowiek

Autor: ryan melaugh
Źródło: http://www.flickr.com

Granica między okazjonalnym piciem alkoholu na spotkaniach wśród przyjaciół a uzależnieniem jest nader cienka. Łatwo ją przekroczyć. Problem alkoholizmu nie wybiera. Może dotyczyć każdego- . Płeć, wiek wykształcenie, status nie mają żadnego znaczenia. To cichy wróg, który chyłkiem staje się częścią naszego życia i zanim zdołamy się spostrzec, rujnuje wszystko, co napotka na swojej drodze. Zdrowie fizyczne, psychiczne, związki rodzinne.

Sieje spustoszenie we wszystkich sferach jedynym ratunkiem staje się ośrodek leczenia uzależnień. Pierwszą fazą w procesie zdrowienia jest odtrucie. Ma to miejsce w przypadku różnego rodzaju uzależnień- znajdź to na

Detoks narkotykowy pozwala zniwelować przykre konsekwencje fizycznych symptomów odstawienia, a co za tym idzie zmniejszyć poczucie przymusu zażycia szkodliwej substancji. Chory otrzymuje płyny, których nadrzędnym celem jest oczyszczenie jego organizmu z wszelkich toksyn i przygotowanie do dalszych faz przezwyciężania nałogu.