Jak wykonać oczyszczanie twarzy domowym sposobem?

Wręcz nie zdajesz sobie sprawy z istnienia w Twym domku wielu wyrobów, dzięki jakim możesz w szybki oraz bezproblemowy sposób oczyścić swoją twarz.
Domowe metody pielęgnacji cieszą się coraz ogromniejszą popularnością, jako że dzięki samodzielnie zrobionym kosmetykom można oszczędzić nie tylko czas, lecz i pieniążki.

tonik do twarzy

Autor: Igor Stawiarski
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym domowe kosmetyki z zasady sporządzane są z naturalnych artykułów a także nie mieszczą żadnych suroWCów konserwujących, a zatem są doskonałe do wymagających typów cery. Nim jednakże przystąpisz do samodzielnego oczyszczania buzi, winnaś zapoznać się z kilkoma poradami, jakie pozwolą Ci na skuteczne oraz pozbawione ryzyka przeprowadzenie zabiegu. Trzeba zatem zacząć od dokładnego demakijażu, który wyeliminuje kosmetyki (Maseczki do włosów – ORGANIQUE) a także inne zanieczyszczenia. Wykonanie należytego demakijażu będzie jednym z elementów, składających się na utrzymanie sterylnych warunków w ciągu wykonywania zabiegu. Podstawę należytego oczyszczania cery stanowi peeling, który wyeliminuje martwy naskórek a także nadmiar wydzielonego poprzez skórę sebum. Jest bardzo banalny a także o wiele ułatwi zabieg czyszczenia. Peeling możesz zrealizować łącząc 2 łyżeczki cukru z 1/2 łyżeczki oliwy. Później przez kilka minut należy łagodnie wmasować go w skórę (Naturalne kosmetyki do twarzy – sklep internetowy – ORGANIQUE) twarzy, a potem dokładnie przemyć. sklep (sprawdź stronę)

Jeżeli przez kilka minut będziesz trzymała buzię nad parującym wywarem, pory otworzą się, natomiast skóra ożywi. Oto formuła na tonik do twarzy: do miseczki wrzucić 3-4 torebeczki szałwii i rumianku. Zalać je 250 ml gorącej wody – dobry tonik do twarzy.

Celem łatwiejszego dojścia do zanieczyszczeń, znajdujących się w porach, trzeba wykonać tzw. parówkę otwierającą pory skóry. Jej sporządzenie jest bardzo łatwe. W niewielkim naczyniu powinna znaleźć się gorąca woda z dodatkiem ziółek, tj. mięta pieprzowa, tymianek lub inna roślina (nasiona indica) o właściwościach łagodzących albo dezynfekujących.