Jakimi cechami musi się odznaczać godny polecenia gabinet ginekologiczny? Na co pacjentki powinny zwracać uwagę?

Pacjentki odwiedzające nowy gabinet ginekologiczny jak i nowego specjalistę, u jakiego jeszcze nie były podchodzą z dystansem do takiej wizyty. Sprawdzają czy takie miejsce będzie dla nich dobre i czy mogą zaufać temu lekarzowi. Pierwsza rzecz to czystość oraz podejście lekarza do tej kwestii. Kobiety muszą być uczulone pod tym kątem. Trzeba zwrócić uwagę chociażby na to czy koło umywali jest płyn do zdezynfekowania rąk. Podczas takich wizyt warto zwrócić też uwagę na sprzęt, w jaki wyposażony jest gabinet.

ginekolog

Autor: Agência de Notícias do Acre
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście jego jakość bardziej oceniamy przez pryzmat tego w jakim jest stanie, czy jest wiekowy czy nowy, czy jest sprawny. Natomiast dobrze jest mieć świadomość co powinno się znajdować w dobrym gabinecie ginekologicznym. Jakiego rodzaju sprzęty dobrze by tam były? Po pierwsze rzecz najbardziej charakterystyczna, a mianowicie ginekologiczny fotel. Jest on podstawą takiego gabinetu, lecz zwróćmy uwagę czy posiada on jednorazowe podkłady, najczęściej z papieru, które muszą być wymieniane po każdej pacjentce badanej na fotelu. Jest to podstawa utrzymania właściwej higieny. Aparat do USG jest obecnie już czymś standardowym.

Lekarz powinien mieć możliwość przeprowadzenia na miejscu tego typu badania, chodzi na przykład o USG piersi, ciąży, jak również USG dopochwowe. Istotne by można było od razu na miejscu skontrolować niepokojące objawy.

Potrzebny będzie Ci link do wpisu? Nie zamartwiaj się. W naszym następnym poście wyszukasz to, czego Ci trzeba. Zapraszamy!

Wiele zabiegów ginekologicznych właściwie nie wymaga hospitalizacji tylko mogą one zostać wykonywane właśnie w gabinetach ginekologicznych. Do tego oczywiście potrzebne jest ważne wyposażenie. Ogromnie ważne jest odpowiednie światło, dlatego niezbędna jest lampa operacyjna (). To odpowiednie natężenie światła jest w stanie w dużym stopniu poprawić komfort pracy lekarza oraz jego precyzję.

Tego typu zabiegowe lampy to sprzęt, który jest potrzebny tak przy normalnym badaniu jak również w czasie większego zabiegu, więc dobrze by była ona stałym elementem wyposażenia. Sprzęt do odkażania narzędzi to również podstawa. Zapewne nikt z nas nie zna się zbyt oraz nie odróżni wielu rodzajów medycznych maszyn jak choćby koagulator, jaki służy na przykład do usuwania nadżerek. Musimy jednak mieć świadomość, że im więcej specjalistycznego sprzętu tym lepiej. Znaczy to bowiem, iż taki lekarz w swoim gabinecie przeprowadza sporo zaawansowanych zabiegów więc posiada na pewno sporą wiedzę.