Prawda i mity o implantach

W temacie implantów krąży sporo niesprawdzonych sądów: że powodują zapalne stany jamy ustnej, iż ciało prędko je odrzuca. Zdecydować się zatem na takowe trzecie zęby czy może nie?
Straciłaś ząbek? Możesz zapełnić próżnię w uzębieniu, zakładając most.

plastry

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
W tym celu jednak musimy opiłować sąsiedni ząb.

Publikacja, którą teraz masz okazję czytać to nietuzinkowe źródło informacji, ale jeśli szukasz analogicznych materiałów, to kliknij ten link.

Szkoda go, jeśli jest zdrowy. W tej sytuacji korzystniejszym podejściem będzie implant. To sztuczny korzeń ząbka w układzie śruby, wykonany z tytanu (metal ów nie wywołuje uczulenia i łączy się z tkanką kostną). Po nawierceniu kości umieszcza się go w żuchwie lub szczęce, następnie mocuje się na implancie tzw. łącznik jak też porcelanową koronę. Cała konstrukcja jest równie mocna, jak ząb naturalny. Możesz więc znowu gryźć skórki od chleba albo orzechy. Wygląda oraz zachowuje się jak on, ale nie psuje się, gdyż porcelanowej koronce nie grozi próchnica. Jest nie do odróżnienia od naturalnego uzębienia.

kawa

Autor: Natasia Causse
Źródło: http://www.flickr.com
Sam zabieg wczepienia tytanowego fragmentu implantu zajmie jedynie ok. pół godziny. Lecz do chwili zrekonstruowania ząbka upływa wiele czasu. Dopiero po 6 miesiącach, gdy tytanowy korzeń zrośnie się z kością, osadzić można na nim tak zwany łącznik, zaś po upływie kilkunastu dni pobiera się wycisk oraz przygotowuje koronę.

Każda nasza strona www (https://medicus.ie/pl) zawiera jedynie najciekawsze wiadomości, które zostaną Ci w głowie na długo, zatem bez wahania kliknij również tu!

Nie znaczy to jednak, że chodzi się przez ów okres bez ząbka. Można zastosować uzupełnienie tymczasowe, jakie spełnia przede wszystkim funkcję estetyczną, bo do chwili wygojenia się kości i dziąsła lepiej implantu nie obCiążać gryzieniem.

Jeżeli chodzi o implanty Łomża jest miastem w którym bez kłopotu odnajdziemy należytego specjalistę. Utrzymanie się implantu w 80% zależy od pacjentów. Warto dbać o czystość.