Zdrowie jest nadzwyczaj istotnym aspektem ludzkiego życia – należy je cenić oraz się o nie troszczyć

„Szlachetne zdrowie…” – napisał kiedyś wielki wieszcz. Jego słowa do dziś są aktualne, pomimo upływu lat. Zazwyczaj bywa bowiem tak, że nie troszczymy się o zdrowie, dopóki nie szwankuje.
Istnieje ogrom chorób, które w XX wieku stały się w pewnym sensie chorobami cywilizacyjnymi.

wypadki

Autor: Norio NAKAYAMA
Źródło: http://www.flickr.com
Dawniej na przykład mało kto był chronicznie otyły czy miał cukrzycę. Teraz niejako jest to już standard, jak noszenie okularów. Znaczny procent ludzi ma kłopoty ze wzrokiem, ponieważ coraz więcej czasu spędzamy wpatrzeni w ekran lub telewizor. Nasze oczy nie mają możliwości, by odpocząć. Wzrok szwankuje już u coraz młodszych osób. Nawet maluszki dziś noszą już okulary. Jednak o wzrok trzeba troszczyć się niezależnie od tego, czy nosimy okulary czy nie. Należy wcinać dużo jagód oraz ryb, ponieważ ich przyjmowanie dobrze wpływa na nasz wzrok. Należy także troszczyć się o odpowiednie nawilżenie oczu i jeśli mamy tendencję do przesuszania oraz łzawienia, to warto kupić w aptece krople nawilżające albo sztuczne łzy. Wzrok (zobacz więcej – laserowa korekcja wzroku katowice) możemy również skorygować. Laserowy zabieg jest bezpieczny oraz nie trwa długo. Dzięki niemu nie będziemy musieli już męczyć się codziennie z kontaktami albo okularami. Pamiętać jednak należy, że nie każdy może poddać się laserowej korekcie i o tym zadecyduje lekarz.

Wzrok wydaje się być jednym z naszych najważniejszych zmysłów. Powinniśmy więc o niego troszczyć się i starać się, żeby dobrze służył nam do późnej starości, gdyż funkcjonowanie bez niego jest niezwykle trudne.