Miałeś dochody w poprzednim roku? Zadeklaruj podatek

Początkowy kwartał każdego roku to okres, kiedy każdy obywatel naszego kraju, który generował dochody w poprzednim roku, ma obowiązek wykonać rozliczenie podatku. W zależności od tego, jaką formę działalności uprawialiśmy, odmienny rodzaj PIT będziemy potrzebowali przesłać. Jeżeli mamy swoją własną działalność, oraz otrzymujemy dochody z wielu odmiennych źródeł, rzecz ta może być dość skomplikowana. Najczęściej jednak przychodzi nam zadeklarować dochody z umów cywilnych.

pit 2015 online

Autor: swimboy1
Jeżeli jesteś zatrudniony na etat, albo umowę zlecenie, powinieneś sporządzić rozliczenie PIT 37. Tak samo dzieje się w momencie, gdy jesteś emerytem albo rencista, który nie ma innego źródła przychodu. Jeśli jesteś osobą, która tylko dorabiała przez kilka miesięcy i zmieściła się w kwocie wolnej od podatku, nie będzie on tobie potracony. Lecz wciąż musisz wykonać rozliczenie PIT 37, żeby twój Urząd Skarbowy posiadał wgląd w twą kondycję majątkową. Jeśli pracowałeś w dwóch innych miejscach na umowę o pracę albo zlecenie, wtenczas wypełniasz tylko jeden formularz, w którym dodajesz wszystkie przychody, zaliczki oraz potrącenia ze sobą. Poza tym, jeżeli posiadasz męża, z którym nie masz podpisanej rozdzielności majątkowej, możesz z powodzeniem zrobić rozliczenie PIT 37 wspólnie, na jednym formularzu – wdał się w polemikę.
Jaką metodą jednak zadeklarować własny podatek? Mamy na to kilka opcji. Jeśli jesteśmy na bakier z laptopem, możemy udać się do urzędu, pobrać darmowy druk i wypełnić go w asyście osoby kompetentnej. Jednak znacznie więcej osób korzysta z elektronicznych form deklaracji. Możesz pobrać odpowiedni program pit 2015 online, po czym zainstalować go na swoim komputerze. Tam wybierzesz konkretny rodzaj dokumentu, który uzupełnisz zgodnie z instrukcją. Kiedy skończysz, upewnij się że wszystko jest w porządku, po czym wydrukuj deklarację i prześlij do swojego urzędu. Lecz możemy także sporządzić rozliczenie pit (zobacz program e-pity) 2015 online Na stronie urzędu jest do dostania program, który pobieramy, i uzupełniamy wszystko jak w poprzednim wypadku. Z tym że tutaj nie musimy niczego drukować. Używając swojego podpisu elektronicznego, wysyłamy deklaracje do odpowiedniego departamentu wirtualnie.

Jeżeli jesteś osobą pracującą, nie możesz zapomnieć o tym, aby do końca pierwszego kwartału każdego roku rozliczyć swój podatek. Sporo osób wypełnia druk numer 37, dotyczy on wszystkich zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych. Można zdać deklarację osobiście w urzędzie, przesłać kurierem, lub nawet drogą elektroniczną.