Istotne informacje nt. rozliczeń PIT, zwrotu podatku i zasiłku macierzyńskiego

Wszelka osoba, jaka dostaje jakieś przychody, musi rozliczyć się z nich z fiskusem. Oczywiście swe przychody musimy wykazać na odpowiednim zeznaniu skarbowym, wskazane jest także sprawdzić, czy rozliczamy się na aktualnej deklaracji podatkowej. Rozliczenie PIT zdołamy dzisiaj zrobić na kilka różnych sposobów. Podatnicy zazwyczaj wybierają rozliczenie PIT przez Sieć, ponieważ jest to bezproblemowy i rychły sposób na rozliczenie każdego podatku. Z pewnością rozliczenie pit przez Sieć nie zajmie nam więcej aniżeli parę minut, poza tym zrobimy to bez wychodzenia z domu.

pieniądze

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Gdy już rozliczmy PIT, zostaje nam jedynie oczekiwać na zwrot podatku – kiedy mogę dostać zwrot podatku. Ale kiedy zwrot podatku otrzymamy? Jak długo będziemy na niego oczekiwać? Zwrot nadpłaconego podatku ma obowiązek zostać zwrócony w biegu 3 miesięcy od daty złożenia zeznania fiskalnego. Tak więc, jeżeli swoje zeznanie skarbowe złożyliśmy 7 kwietnia, to zwrot podatku pozyskamy najdalej 4 lipca. Jeżeli zaszła nieodzowność złożenia korekty, wtenczas trzy miesiące są liczone od terminu jej złożenia. To znaczy jeśli korektę złożyliśmy przykładowo 10 maja, wtenczas zwrot podatku pozyskamy także do 10 lipca. Zwrot podatku zdoła zostać przelany na nasze konto bankowe, jeśli podaliśmy numer konta bankowego, zdoła również pozostać wysłany pocztą na nasz obecny adres zamieszkania.

Zainteresowany tematem? Czytaj o nim więcej. W tym celu użyj adresu (http://www.mammamed.pl/poloznictwo.html), jaki przeniesie Cię na serwis. Zapraszamy!

Jeżeli składamy PIT przez Internet, wtedy nasza deklaracja zdoła być rozliczona rychlej, jednak nie ma reguły, kiedy otrzymamy zwrot podatku – rozliczenie pit. Może to być 2 tygodnie po złożeniu deklaracji bądź też 2 miesiące.

kobieta na urlopie macierzyńskim

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com
Zasiłek macierzyński – kwota i czas jego przyznawania zdoła być różnorodny i niewątpliwie zależy od wielu elementów. Śladowa kwota zasiłku macierzyńskiego to 1000 złotych, w większości wypadków jest ona przyznawana przez rok. Trzeba jednak pamiętać, że zasiłek (zobacz zasiłek dla bezrobotnych dla kogo) macierzyński zdoła dostać wyłącznie jeden z rodziców, nie może być wypłacany równocześnie matce i ojcu – Cena Biznesu.