Sieciowe opcje podatkowe

Ministerstwo Finansów pomaga dzisiejszym podatnikom. Dzięki Internetowi możemy w bardzo prosty sposób rozliczyć się z krajem. Trzeba wejść na portal podatkowy i tam uzupełnić swe deklaracje podatkowe. Co ważne po części nasz PIT będzie wypełniony. A to znaczy, że czas ogarniania wypełniania całej deklaracji będzie krótszy. Jeśli do tej pory nie było jeszcze możliwości korzystać z portalu podatkowego, to należy to zmienić.

skarbówka

Autor: Giorgio Monteforti
Źródło: http://www.flickr.com
Zamiast siedzieć nad zwykłym PIT-em, a potem iść z nim na pocztę albo jechać do Skarbówki sensowniej za pomocą kilku kliknięć wszystko ogarnąć. To faktycznie istotne, by korzystać z dzisiejszych możliwości. Wiadomo, że są osoby, które nie będą mogli skorzystać z portalu podatkowego, bo nie posiadają dostępu do sieci. Dużo osób starszych również nie jest przekonanych do obecnych rozwiązań. Ale pozostali podatnicy, którzy zarobili więcej niż kwota wolna od podatku powinni się tym wszystkim zająć właśnie przez Internet. Dzięki temu skończyłyby się kolejki w Urzędzie Skarbowym i wypłatę należnych zwrotów podatnikom odbywałoby się szybciej. Gdy więc nie było do tej pory okazji rozliczyć się przez Internet, a dostęp do sieci nie jest czymś abstrakcyjnym, to dobrze skorzystać z rozwiązań, jakie mamy dzięki Ministerstwie Finansów – PITax.

pit

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Rozliczenie deklaracji podatkowej
W roku 2016 ludzie, którzy muszą rozliczyć się ze Skarbówką mogą liczyć na to, że to rozliczenie pit (zobacz pit do wypełnienia komputerowo) będzie łatwiejsze. Dlaczego? Bo PIT każdej osoby po części jest już wypełniony w bazie portalu podatkowego. Musimy tylko zalogować się na swoje konto i dzięki kilku kliknięciom da się bez problemu uzupełnić i przesłać swoją deklarację podatkową. Jak wiemy nie każdy jest przekonany do internetowych możliwości. Jednak rzeczywistość wygląda tak, że naprawdę warto skorzystać z tego, że zeznanie podatkowe zostało po części uzupełnione. Jeżeli sami nie za bardzo wiemy jak się za wszystko zabrać przez Internet, to możemy pójść do Skarbówki, tam na sto procent są wyznaczone miejsca z udostępnionymi dla wszystkich komputerami i przy okazji możemy poprosić któregoś urzędnika o pomoc. A później będziemy mogli w kolejnym roku, to samo ogarnąć samemu w domu, bo już będziemy wiedzieć, że nie jest to trudne. Można również wybrać standardową deklarację i w określonym terminie ją złożyć.