Czy dziecko powinno obawiać się pierwszej wizyty u dentysty i dlaczego to jest tak istotne?

Ważne jest, aby dziecko posiadało śliczne ząbki. Im szybciej odbędzie ono pierwszą wizytę u stomatologa, tym wcześniej przyzwyczai się do doktora oraz jego gabinetu. Nie trzeba czekać na to, aż rozboli je ząb, aby pójść do dentysty.

warzywa i owoce

Autor: Andy Nobes
Źródło: http://www.flickr.com
Należy to zrobić o wiele wcześniej, aby mogło nabrać zaufania i żeby potem nie obawiało się każdej wizyty u takiego specjalisty.
papierosy

Autor: Paolo Tonon
Źródło: http://www.flickr.com
stomatologia dziecięca, czyli pedodoncja (zobacz http://welldent.wroclaw.pl/uslugi/pedodoncja/) zajmuje się uzębieniem dzieci od wczesnych lat. Gabinety przystosowane do dzieci przykładają ogromną wagę do pierwszej wizyty dziecka u dentysty. W tego typu sposób pomyślnie ono utrwali w pamięci gabinet, jeśli pierwsza wizyta będzie posiadała na celu tylko zaznajomienie się z lekarzem. Kliniki posiadają kompetentnych dentystów trudniących się pedodoncją od najmłodszych lat. Zabiegi prowadzone są pod znieczuleniem, dzięki czemu dzieci nie będą mieć nieprzyjemnych wspomnień związanych z wykonanym leczeniem. W pamięci będą miały tylko miłą aurę, miły personel, telewizor z bajkami i nagrodę dla każdego dzielnego pacjenta. W klinice zabiegi, jakie są przeprowadzane to leczenie zębów mlecznych, lakierowanie zębów i uzupełnianie minerałów szkliwa.
Zapoznanie to przebiega w postaci zabawy na fotelu dentystycznym. Na zakończenie wizyty mały pacjent otrzymuje drobny upominek. Dzięki temu dzieci konsultację u dentysty (zobacz Cichoń) będą traktować jako przygodę oraz z przyjemnością w tamto miejsce powrócą. Na pierwszą konsultację można by wziąć ulubionego pluszaka albo innego przyjaciela małego smyka. Kliniki stosują lapisowanie przezroczyste, czyli leczenie mleczaków u małych dzieci. Lapisowanie to jedna z metod walki z próchnicą mleczaków u dzieci. Zazwyczaj zabieg ten tyczy się zębów przednich zaatakowanych przez np. próchnicę butelkową.

Rozwija się ona bardzo szybko i obejmuje w bardzo niedługim czasie coraz więcej uzębienia dziecka. W trakcie nawet sześciu miesięcy może prowadzić do zepsucia zębów mlecznych oraz bardzo licznych zapaleń. Jeśli nie zareagujemy na to stosownie wcześnie, konieczne będzie ich usunięcie.