Czy dziecko powinno obawiać się pierwszej wizyty u dentysty i dlaczego to jest tak istotne?

Ważne jest, aby dziecko posiadało śliczne ząbki. Im szybciej odbędzie ono pierwszą wizytę u stomatologa, tym wcześniej przyzwyczai się do doktora oraz jego gabinetu. Nie trzeba czekać na to, aż rozboli je ząb, aby pójść do dentysty.

warzywa i owoce

Autor: Andy Nobes
Źródło: http://www.flickr.com
Należy to zrobić o wiele wcześniej, aby mogło nabrać zaufania i żeby potem nie obawiało się każdej wizyty u takiego specjalisty.
papierosy

Autor: Paolo Tonon
Źródło: http://www.flickr.com
stomatologia dziecięca, czyli pedodoncja (zobacz http://welldent.wroclaw.pl/uslugi/pedodoncja/) zajmuje się uzębieniem dzieci od wczesnych lat. Gabinety przystosowane do dzieci przykładają ogromną wagę do pierwszej wizyty dziecka u dentysty. W tego typu sposób pomyślnie ono utrwali w pamięci gabinet, jeśli pierwsza wizyta będzie posiadała na celu tylko zaznajomienie się z lekarzem. Kliniki posiadają kompetentnych dentystów trudniących się pedodoncją od najmłodszych lat. Zabiegi prowadzone są pod znieczuleniem, dzięki czemu dzieci nie będą mieć nieprzyjemnych wspomnień związanych z wykonanym leczeniem. W pamięci będą miały tylko miłą aurę, miły personel, telewizor z bajkami i nagrodę dla każdego dzielnego pacjenta. W klinice zabiegi, jakie są przeprowadzane to leczenie zębów mlecznych, lakierowanie zębów i uzupełnianie minerałów szkliwa.
Zapoznanie to przebiega w postaci zabawy na fotelu dentystycznym. Na zakończenie wizyty mały pacjent otrzymuje drobny upominek. Dzięki temu dzieci konsultację u dentysty (zobacz Cichoń) będą traktować jako przygodę oraz z przyjemnością w tamto miejsce powrócą. Na pierwszą konsultację można by wziąć ulubionego pluszaka albo innego przyjaciela małego smyka. Kliniki stosują lapisowanie przezroczyste, czyli leczenie mleczaków u małych dzieci. Lapisowanie to jedna z metod walki z próchnicą mleczaków u dzieci. Zazwyczaj zabieg ten tyczy się zębów przednich zaatakowanych przez np. próchnicę butelkową.

Rozwija się ona bardzo szybko i obejmuje w bardzo niedługim czasie coraz więcej uzębienia dziecka. W trakcie nawet sześciu miesięcy może prowadzić do zepsucia zębów mlecznych oraz bardzo licznych zapaleń. Jeśli nie zareagujemy na to stosownie wcześnie, konieczne będzie ich usunięcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*