Wszystko, co musisz wiedzieć, jeśli pragniesz studiować psychologię

Są to specyficzne studia. Łączą parę dyscyplin nauki, wymagają od aspiranta dosyć szerokiej wiedzy ogólnej.
Przyjmuje się , że przyszły psycholog winien być empatyczny, subtelny w stosunku do pozostałych osób jak też być dobrym słuchaczem.

psychologia

Autor: Arya Ziai
Źródło: http://www.flickr.com

Kompetentny psycholog to świetny diagnosta – potrafi scalić fakty z relacją swojego pacjenta w sensowną całość oraz wysnuć właściwe wnioski. Może pracować w określonym nurcie, ale ma pełną świadomość tego, że każdy z pacjentów wymaga indywidualnego podejścia.

Pragniemy oddać w Twoje ręce następny nasz tekst – sądzimy, że przypadnie Ci do gustu. Aby go przejrzeć, najedź na link tu… i już.

Częstokroć współdziała z innymi specjalistami, co wymaga pewnych zdolności koniecznych do pracy w grupie. Jednakże podstawową cechą przyszłego psychoterapeuty jest ciekawość drugiego człowieka. Ochota poznania jak też odgadnięcia jego historii, motywacji, zachowań. Oraz potrzeba niesienia wSPArcia. Chyba, iż nie planujesz pracować z pacjentem, tylko dla przykładu w reklamie bądź HR – chociaż w końcu nie musimy zostać psychologiem, aby się w nich spełniać.

Psychologia nie jest kierunkiem ściśle humanistyczny, tak jak sądzi o nim większa część osób.

Jeśli chcesz zdobyć zbliżone informacje na prezentowany temat, to w pierwszej kolejności zerknij tutaj i przenieś się do tekstu, a odnajdziesz w tamtym miejscu dużo świeżych wiadomości.

Od pierwszego roku przewijają się na nim przedmioty połączone z neurobiologią, ogólnie – związane z pracą i budową mózgu. W następnych latach dochodzi też statystyka. Prócz tego, na rozmaitych etapach studiów natrafimy elementy filozofii, antropologii a także rzecz jasna – lektorat z wyselekcjonowanego języka obcego.

Co do przedmiotów ściśle psychologicznych, zależnie od programu danej uczelni, będziesz uczył się psychologii klinicznej, społecznej, rehabilitacji, psychopatologii, diagnozy oraz ekspertyzy, itp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*