Dlaczego rodzimy sejm wprowadził niemałe zredukowania dla posiadaczy sklepów z lekami?

Czy wiesz, że do niedawna kierowanie oraz prowadzenie własnego marketu z lekami okazało się być tak korzystne pod względem finansowym, że wywołało to to, iż w co poniektórych większych miejscowościach pojawiło się ich tyle, że idący chodnikiem ludzie co chwilkę mogli obejrzeć napis z kojarzącą się z medykamentami nazwą.
Zmiany wprowadzone poprzez rodzimy rząd zrobiły, że posiadaczami tego typu marketu jak apteka nie mogą już być reprezentanci odmiennych niż farmaceuta fachów.

Co to znaczy dla typowych osób? Z pewnością większa ilość aptek mogłaby teoretycznie symbolizować bardziej znaczącą konkurencję na niniejszym rynku. To natomiast powinno było mieć wpływ na końcową opłatę poszczególnych leków.Ursynów – przetestuj ginekolog warszawa ursynów http://www.ursynow-specjalisci.pl/lekarze-specjalisci/ginekolog/ -Niestety takowy sposób myślenia był trochę bezkrytyczny, ponieważ nie brał pod uwagę różnych ważnych dla posiadaczy wymienionych punktów sprzedaży warunków tego typu jak koszt najmu lokalu czy inne koszty prowadzenia tego typu firmy. To już nie okres, gdy farmaceuci mieli w swej ofercie jeszcze tego typu produkty jak piwo czy też mleko. A tak naprawdę było jeszcze 100 lat wstecz.
apteka

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Wszakże wspomniana wyżej zmiana to nie całość. Zredukowania dotyczą także liczby aptek, jakie może jednocześnie posiadać jedna osoba.

Czy to dobrze dla zwykłego klienta? Wspomniane wyżej zmniejszenie konkurencyjności i tak nie miało wpływu na końcową cenę pojedynczych medykamentów, gdyż opłaty były wyznaczone na podstawie opłat dyktowanych przez hurtownie, a te stosowały się natomiast do cen dyktowanych poprzez producentów. Innymi słowami każda apteka i tak musiała niejako podporządkować się do cen wyznaczanych przez inne spółki.