Androgenowe łysienie. Czym to jest? Kto może cierpieć na ten typ łysienia? Jak może się objawiać?

Praktycznie każda osoba posiada bardzo różne kompleksy związane z tym, jak wygląda. Może chodzić o bardzo różne rzeczy, jak za duża waga, za duży biust, czy chociażby rzadkie włosy.

Przyczyn części kompleksów trzeba upatrywać w naszym stanie zdrowia, a niektóre rzeczy nie są od nas zwyczajnie zależne. Przyczyn wypadania włosów jest sporo, jedną z nich może być łysienie androgenowe. Co to jest?
krajobraz górski

Autor: Raven Fotoamator
Źródło: http://www.flickr.com
Androgenowe wypadania włosów to coś, co dotyka całkiem sporo mężczyzn i pań. Jest jedną z najczęstszych przyczyn tego, że nasze włosy wypadają. Mówiąc o takich przypadkach, mówimy o stałej utracie włosów, natomiast dość rzadko zdarza się, że następuje całkowite łysienie. U panów możemy zauważyć mniejszą ilość włosów na środku głowy oraz systematyczne zwiększanie się zakoli. Najczęściej zostaje tylko pas włosów po bokach głowy. U kobiet możemy coś takiego opisać jako jednostajne przerzedzanie się włosów.
Kiedy chodzi o taki typ łysienia, to nie jest jeszcze poznane całkiem do końca. Odkryto, że możemy dopatrywać tu przyczyn genetycznych jak również środowiskowych, natomiast badania nad tego typu przypadłością ciągle trwają. Wiele osób chcąc sprawdzić co jest u nich przyczyną tego, że ich włosy są w kiepskim stanie robi badania na wypadanie włosów, przez co możemy dowiedzieć się, dlaczego pozbywamy się włosów. Kiedy chodzi o łysienie androgenowe, tu dużą rolę odgrywa hormon zwany właśnie androgenem, który poza wzrostem włosów wpływa także na popęd płciowy.

Kiedy chodzi o Leczenie, to można starać się ograniczać w jakiś sposób wypadanie włosów. W sklepach dostępne są różne preparaty, natomiast mimo wszystko dobrze jest stosować je pod kontrolą lekarza.