Dobry pomysł na ćwiczenia z osobami niepełnosprawnymi i nie tylko

Od dawna jasne jest, że zwierzęta mogą pomóc w odpowiednim rozwoju maluszków i mogą również pomóc w swoistego rodzaju odstresowaniu się ludziom starszym. Nie bez powodu w wielu domach są zwierzęta.

Nie chodzi tylko o zmobilizowanie dzieci do np. obowiązków związanych z tym, że w domu jest zwierzę, ale zwierzę sprawia, że w mieszkaniu panuje całkiem inna atmosfera. We wspomaganiu koordynacji psycho-ruchowej zwierzęciem idealnym okazuje się koń. Pomaga on małym i dużym pacjentom w ich rehabilitacji. Taka hipoterapia w stajni Iskra potrafi zdziałać cuda. Koń jest dla pacjenta, prawie tak samo istotny, jak pies przewodnik dla osoby niewidomej. Jednak nie oznacza to, że dziecko, które nie do końca jest sprawne ruchowo prowadzi ze sobą w każde miejsce kucyka. Chodzi, o to, że dziecko będąc na koniu czuje się bezpiecznie. Takie zajęcia są bardzo ważne dla osób z różnego rodzaju problemami. Hipoterapia świetnie wspomaga różne inne rehabilitacje. By hipoterapia miała sens najlepiej, żeby dziecko regularnie brało udział w tego typu zajęciach.

Hobby, które pozwala na lepsze życieKażda osoba, która nie miała nigdy okazji jeździć konno powinna, czym prędzej to zmienić. Każda stadnina koni prowadzi szkółkę jeździecką i ma w swojej ofercie możliwość wykupienia nawet kilkudziesięciu minut ma początek. A Ci, którzy uważają, że jazda konna nie jest dla nich i mają pewne obawy, powinny pomyśleć o rehabilitacji – hipoterapii, czyli o ludziach, którzy mimo swej niepełnosprawności jeżdżą konno. Nie trzeba się bać, konie odczuwają nasz strach, musimy po prostu trochę przebywać w stadninie by samemu odczuć tą siłę, która płynie od tych zwierząt. Ludzie pracujący w stadninie wytłumaczą nam w jaki sposób się zachować siedząc na koniu. Co ważne nikt samych nas nie puści.

Na początku będziemy prowadzeni przez pracownika stadniny. A jeśli nadal będziemy się bać, to nawet przez cały czas będziemy mieli obok siebie kogoś do pomocy. Po dłuższej chwili przyzwyczaimy się do siodła. Strach z każdą minutą będzie mniejszy i niemalże na sto procent zechcemy przyjść na następną lekcję. Konie potrafią uspokoić nawet najbardziej nerwową osobę. Dlatego jeżeli nie mamy chwili by w codziennym biegu złapać oddech i naprawdę się odprężyć to wizyta w stadninie będzie genialnym rozwiązaniem – Stajnia Iskra – stadnina koni jest miejscem, gdzie naprawdę możemy zapomnieć o kłopotach codzienności. I co niezmiernie istotne, dla konia nie jest ważne czy mamy dużo pieniędzy, czy jesteśmy zdrowi czy chorzy, te zwierzęta każdego traktują w taki sam sposób

.