Stan zapalny dziąseł to bardzo groźba choroba . Zobacz co radzą eksperci

Niewiele osób domyśla się jak ważne jest zdrowie dziąseł. Jeżeli chcemy jak najdłużej radować się zdrowymi zębami nie można deprecjonować nawet niewielkich symptomów stanu zapalnego przyzębia. Przypadłość ta nieleczona może stać się przyczyną wypadnięcia zębów. Jakich zasad przestrzegać by nie doprowadzić do zapalenia dziąseł? Czym leczyć zapalenie dziąseł?

Jak powstaje stan zapalny dziąseł? Jakie symptomy o tym świadczą?

szpital

Autor: Patrik Tschudin
Źródło: http://www.flickr.com

Zapalenie przyzębia prawie zawsze powodują bakterie, których nadmiar odkłada się w jamie ustnej w postaci płytki nazębnej. Jednym z pierwszych oznak jest krwawienie z dziąseł podczas mycia zębów, zaczerwienienie oraz nabrzmienie, które świadczą o stanie zapalnym. W stanie zaawansowanym może się on rozprzestrzenić na kości żuchwy i szczęki. Wtedy pozostaje już krótka droga do osłabnięcia tej niezwykle ważnej podpory uzębienia, w wyniku czego zaczną się ruszać i wypadać.

Powodem odkładania się niebezpiecznej kamienia na zębach jest niedbałe czyszczenie zębów i jamy ustnej, zła dieta i nałogi. Choroba ta niezwykle często spotyka osoby palące papierosy. Może się zdarzyć, że podłożem są duże wahania hormonalne, podczas ciąży, w okresie dojrzewania, przekwitania, a przez antykoncepcję.

oznakami zapalenia przyzębia mogą być: brzydki zapach z ust, uczucie niesmaku, zwędzenia a także inne objawy mogące sygnalizować infekcję. Wśród nich poważnym sygnałem jest posmak ropy w ustach, ból oraz świąd. W takiej sytuacji natychmiast umówić się na wizytę do dentysty.

W jaki sposób leczyć zapalenie dziąseł?

Nie należy przeciągać terminu wizyty u specjalisty. Po drugie należy jak najszybciej usunąć kamień nazębny. Sposoby na ból dziąseł (tutaj szczegóły na ten temat) i stan zapalny to zazwyczaj odpowiednio dobrane środki farmakologiczne, które zaleci lekarz. np. Mucosit . Pomaga on w między innymi w leczeniu leczeniu zapalenia jamy ustnej. To preparat w żelu, który wciera się w dziąsła.
Ponadto lekarz (sprawdź ofertę na – podolog Gliwice Marcinkowska) na pewno poradzi, żeby odpowiednio pielęgnować jamę ustną: regularnie i dokładnie szczotkować zęby, a także używać płynów do płukania ust które działają antybakteryjnie.