Jak powstaje stan zapalny dziąseł? Jakie symptomy o tym świadczą?

Zapalenie przyzębia prawie zawsze powodują bakterie, których nadmiar odkłada się w jamie ustnej w postaci płytki nazębnej. Jednym z pierwszych oznak jest krwawienie z dziąseł podczas mycia zębów, zaczerwienienie oraz nabrzmienie, które świadczą o stanie zapalnym. W stanie zaawansowanym może się on rozprzestrzenić na kości żuchwy i szczęki. Wtedy pozostaje już krótka droga do osłabnięcia tej niezwykle ważnej podpory uzębienia, w wyniku czego zaczną się ruszać i wypadać.
Powodem odkładania się niebezpiecznej kamienia na zębach jest niedbałe czyszczenie zębów i jamy ustnej, zła dieta i nałogi. Choroba ta niezwykle często spotyka osoby palące papierosy. Może się zdarzyć, że podłożem są duże wahania hormonalne, podczas ciąży, w okresie dojrzewania, przekwitania, a przez antykoncepcję.
oznakami zapalenia przyzębia mogą być: brzydki zapach z ust, uczucie niesmaku, zwędzenia a także inne objawy mogące sygnalizować infekcję. Wśród nich poważnym sygnałem jest posmak ropy w ustach, ból oraz świąd. W takiej sytuacji natychmiast umówić się na wizytę do dentysty.
W jaki sposób leczyć zapalenie dziąseł?
Nie należy przeciągać terminu wizyty u specjalisty. Po drugie należy jak najszybciej usunąć kamień nazębny. Sposoby na ból dziąseł (tutaj szczegóły na ten temat) i stan zapalny to zazwyczaj odpowiednio dobrane środki farmakologiczne, które zaleci lekarz. np. Mucosit . Pomaga on w między innymi w leczeniu leczeniu zapalenia jamy ustnej. To preparat w żelu, który wciera się w dziąsła.
Ponadto lekarz (sprawdź ofertę na – podolog Gliwice Marcinkowska) na pewno poradzi, żeby odpowiednio pielęgnować jamę ustną: regularnie i dokładnie szczotkować zęby, a także używać płynów do płukania ust które działają antybakteryjnie.