Pierwsza wizyta u ginekologa

W jaki sposób się przygotować do pierwszej wizyty w poradni „K”? W jaki sposób wygląda badanie? Co ze sobą zabrać?
Fakt, że medyk jest osobą obcą, co więcej – realizuje swój fach, powinien być dla pacjentki „łagodzącym czynnikiem”.

Także wiedza na temat tego, w jaki sposób się przygotować do wizyty i czego dokładnie spodziewać się w jej czasie, musi dodać niewieście pewności siebie. Jeśli powodem pierwszej wizyty w poradni „K” nie jest konkretny problem (dla przykładu pieczenie pochwy – czy inne ambarasujące objawy), idealną chwilą na jej odbycie jest czas między menstruacją, a połową cyklu, co pozwoli doktorowi na dokładne badanie szyjki macicy oraz potencjalne pobranie materiału potrzebnego do wykonania cytologii.
morze - zdjęcie

Autor: Maurizio Costanzo
Źródło: http://www.flickr.com
Pewną z bardziej spornych spraw, które łączą się z wizytą w poradni „K” jest epilacja. Jedne panie frapują się, w jakiej postaci ich okolice intymne będą wyglądać lepiej, drugie – co będzie bardziej komfortowe dla doktora. Tymczasem obydwie wątpliwości są bezpodstawne. Dla doktora nie będzie miało to zupełnie znaczenia. Dlatego jedynym powodem, dla jakiego kobieta może ogolić intymne miejsca przed wizytą, jest jej komfort psychiczny. Ginekolog usg ciąży wrocław z pewnością spyta nas o dane podstawowe, takie jak: data pierwszej jak też ostatniej menstruacji; przebieg cyklu (, cykliczność, charakter krwawień, potencjalne plamienia); obecne czy też przebyte schorzenia, zabiegi; wszelakie dolegliwości w intymnych okolicach (swędzenie pochwy, ); utrzymywanie kontaktów seksualnych.

Drugim etapem wizyty będzie badanie zewnętrzne, w czasie jakiego medyk poprzez dotyk powłok brzusznych bada, czy nie istnieją potencjalne nieprawidłowości.