Zakażenie dróg moczowych. W jaki sposób się przed tym uchronić?

Zakażenie dróg moczowych dróg moczowych należy do najbardziej popularnych infekcji bakteryjnych atakujących nasz organizm. Przypadłość ta trafia się dziesięć razy częściej u kobiet niż u mężczyzn. Ze względu na bliskość pochwy i odbytu drobnoustroje w łatwy sposób mogą przedostać się do pęcherza moczowego tworząc niepożądane objawy.

Niepokojące objawy :

– częstsze niż zazwyczaj oddawania moczu,- towarzyszące temu nieprzyjemne palenie i ból,- sporadycznie bóle w podbrzuszu,-uczucie nieustannego parcia na pęcherz, przy jednoczesnym wydalaniu małych ilości moczu.Po zaobserwowaniu wymienionych przypadłości musimy niezwłocznie udać się do lekarza. Nie ignorujmy owych objawów, ponieważ nieleczona dolegliwość może przeistoczyć się w stan przewlekły czy nawet ostre uszkodzenie nerek!

W badaniu ogólnym moczu orzeka się wtedy podwyższoną liczbę krwinek białych, krwinek czerwonych oraz niewielkie ilości białka, tudzież w posiewie moczu występowanie drobnoustrojów.

Kuracja , profilaktyka oraz domowe sposoby na tę dolegliwość:Fundamentalnym elementem zapobiegania i leczenia infekcji dróg moczowych jest branie leków.

Jeśli po przeanalizowaniu tego tekstu będziesz pragnął poszerzyć dane na opisywany wątek, to pomocne omówienie (https://www.medimix.pl/artykuly-medyczne) bardzo Ci może pomóc – kliknij i zobacz!

Możemy zastosować np. lek o nazwie UROSEPT. Jest to ziołowy preparat przyjmowany pomocniczo przy leczeniu rozmaitych zakażeń układu moczowego.

Spodobał Ci się zaprezentowany tekst? Jeśli tak, zgłąb dodatkowe tematy, jakie z zaangażowaniem zaprezentowaliśmy w najnowszym artykule.

Substancje czynne znajdujące się w preparacie wykazują właściwości moczopędne, przeciwzapalne i rozkurczające.

Lek przyjmuje się głównie do leczenia zaburzeń, takich jak: zapalenie pęcherza moczowego, kamica dróg moczowych, jak również we wszystkich zaburzeniach objawiających się zaleganiem i zastojem moczu.

Przede wszystkim dużo pijmy! Najpierw nawet szklankę płynu co pół godziny, aby przyśpieszyć wypłukanie drobnoustrojów z dróg moczowych. Rozcieńczony mocz nie będzie powodował pieczenia w trakcie oddawania moczu. Najbardziej wskazana jest mineralna woda niegazowana. Strońmy tylko od kofeiny i czarnej herbaty, bo podrażniają pęcherz. Dobrze działa rozcieńczony napój z aronii lub czarnej porzeczki, który na skutek dużej zawartości witaminy C blokuje rozmnażanie się szkodliwych drobnoustrojów.

Najłatwiej zabezpieczać się przed infekcją układu moczowego: – dbając o higienę okolicy ujścia cewki moczowej, – odpowiednio ubierając się w czasie chłodów, unikając przemoczenia oraz przeziębienia, – systematycznie oddając mocz, unikając długotrwałego przetrzymywania moczu w pęcherzu,- pijąc odpowiednio duże porcje płynów,- przy powtórnym zakażeniu układu moczowego należy wystrzegać się kąpieli w basenach a także w wannie z dodatkiem środków musujących.

Więcej na: .