Zakażenie dróg moczowych. W jaki sposób się przed tym uchronić?

Zakażenie dróg moczowych dróg moczowych należy do najbardziej popularnych infekcji bakteryjnych atakujących nasz organizm. Przypadłość ta trafia się dziesięć razy częściej u kobiet niż u mężczyzn. Ze względu na bliskość pochwy i odbytu drobnoustroje w łatwy sposób mogą przedostać się do pęcherza moczowego tworząc niepożądane objawy.

Niepokojące objawy :

– częstsze niż zazwyczaj oddawania moczu,
– towarzyszące temu nieprzyjemne palenie i ból,
– sporadycznie bóle w podbrzuszu,
-uczucie nieustannego parcia na pęcherz, przy jednoczesnym wydalaniu małych ilości moczu.
Po zaobserwowaniu wymienionych przypadłości musimy niezwłocznie udać się do lekarza. Nie ignorujmy owych objawów, ponieważ nieleczona dolegliwość może przeistoczyć się w stan przewlekły czy nawet ostre uszkodzenie nerek!

W badaniu ogólnym moczu orzeka się wtedy podwyższoną liczbę krwinek białych, krwinek czerwonych oraz niewielkie ilości białka, tudzież w posiewie moczu występowanie drobnoustrojów.

Kuracja , profilaktyka oraz domowe sposoby na tę dolegliwość:

Fundamentalnym elementem zapobiegania i leczenia infekcji dróg moczowych jest branie leków.

Jeśli po przeanalizowaniu tego tekstu będziesz pragnął poszerzyć dane na opisywany wątek, to pomocne omówienie (https://www.medimix.pl/artykuly-medyczne) bardzo Ci może pomóc – kliknij i zobacz!

Możemy zastosować np. lek o nazwie UROSEPT. Jest to ziołowy preparat przyjmowany pomocniczo przy leczeniu rozmaitych zakażeń układu moczowego. Substancje czynne znajdujące się w preparacie wykazują właściwości moczopędne, przeciwzapalne i rozkurczające.

Lek przyjmuje się głównie do leczenia zaburzeń, takich jak: zapalenie pęcherza moczowego, kamica dróg moczowych, jak również we wszystkich zaburzeniach objawiających się zaleganiem i zastojem moczu.

Przede wszystkim dużo pijmy! Najpierw nawet szklankę płynu co pół godziny, aby przyśpieszyć wypłukanie drobnoustrojów z dróg moczowych. Rozcieńczony mocz nie będzie powodował pieczenia w trakcie oddawania moczu. Najbardziej wskazana jest mineralna woda niegazowana. Strońmy tylko od kofeiny i czarnej herbaty, bo podrażniają pęcherz. Dobrze działa rozcieńczony napój z aronii lub czarnej porzeczki, który na skutek dużej zawartości witaminy C blokuje rozmnażanie się szkodliwych drobnoustrojów.

Najłatwiej zabezpieczać się przed infekcją układu moczowego:
– dbając o higienę okolicy ujścia cewki moczowej,
– odpowiednio ubierając się w czasie chłodów, unikając przemoczenia oraz przeziębienia,
– systematycznie oddając mocz, unikając długotrwałego
przetrzymywania moczu w pęcherzu,
– pijąc odpowiednio duże porcje płynów,
– przy powtórnym zakażeniu układu moczowego należy wystrzegać się kąpieli w basenach a także w wannie z dodatkiem środków musujących.

Więcej na: .