Jak dbać o ząbki? Podstawowe reguły

Promienny uśmiech odsłaniający bielutkie ząbki to nie wyłącznie atrybut człowieka sukcesu, ale i mrzonka niejednej z nas.
Zapobieganie próchnicy a także pozostałym schorzeniom zębów polega zawsze na tym samym – najistotniejszą rolę gra tu codzienna higiena jamy ustnej.

klinika stomatologiczna

Autor: Sxc.hu
Źródło: Sxc.hu
Istotne jest również zmniejszenie spożycia artykułów zawierających cukier, bowiem jest on podstawowym pożywieniem mikroorganizmów próchnicotwórczych. Codziennym a także znanym od dawna zabiegiem jest mycie ząbków szczoteczką a także pastą przez blisko trzy minuty – przynajmniej dwa razy na dzień, a najlepiej po każdym posiłku. Można używać szczoteczki elektrycznej czy też ręcznej, wybór zależy od naszych preferencji – dentyści mówią, że każda z nich bardzo dobrze spełnia swe zadanie, jeśli tylko myjemy zęby stosownie długo a także wykonujemy to dokładnie.
Zielone jabłka, dieta

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Szczoteczkę powinno się wymieniać co 3 miesiące, albowiem po tym okresie traci ona swe pierwotne właściwości, włosie odkształca się jak też gorzej czyści zęby. Mnogie bakterie wraz z drobinami pożywienia zbierają się także na języku i tworzą osad, który musimy usunąć. Poniektóre szczotki do zębów posiadają na główce specjalną powierzchnię czyszczącą, która określona jest właśnie do oczyszczania powierzchni języka.

Wejdź na naszą witrynę. Znajdziesz tam codziennie tylko bieżący materiał (www.innerharmony.pl/). Szczegółowe treści na pewno spełnią Twoje wymagania.

Szczoteczka jednak nie oczyści gruntownie wszelkich przestrzeni międzyzębowych, szczególnie, kiedy ząbki znajdują się blisko siebie. Do takich zadań służy nić stomatologiczna, nierzadko fluorowana, której używamy przed bądź po szczotkowaniu zębów.

Każdą przestrzeń międzyzębową trzeba czyścić nieużywanym fragmentem nici, aby nie przenosić bakterii w kolejne miejsca. Klinika stomatologiczna to miejsce, które warto odwiedzić minimum raz na sześć miesięcy.