Jaka musi być pielęgniarka? Co istotne jest w przypadku wykonywania tego zawodu?

Bycie pielęgniarką wymaga od danej osoby specjalnych predyspozycji. Sporą wiedzę można przyswoić podczas kursów, natomiast ważne są także odpowiednie cechy charakteru, które taka osoba powinna posiadać, a tego przecież nie sposób się nauczyć.

schemat BHP

Autor: STILL
Źródło: TILL
Co jest ważne w pracy jako pielęgniarka jak również jakimi rzeczami zajmuje się taka osoba?
stomatolog

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Pielęgniarka w ogólnym opisie sprawuje opiekę nad pacjentami. Chodzi o podstawową opiekę pod kątem pielęgnacyjnym, jak i rehabilitacyjną, jak również jest dużym wSPArciem gdy chodzi o diagnostykę. Pacjent, który jest pod opieką pielęgniarską, musi mieć jak najlepszy komfort. Zdarza się, że potrzeba jest pomoc (fundacja na rzecz dzieci) przy podczas prostych czynności takich jak ubieranie się, jedzenie, czy mycie. Już po tym widać, że pielęgniarka powinna umieć zająć się osobom chorą, ale także posiadać fachową wiedzę, w czym pomagają także kursy pielęgniarskie.
Odnośnie takich koniecznych do tej pracy cech, to z pewnością konieczna jest spora ilość empatii. Pielęgniarka w swojej pracy musi kierować się dobrem pacjenta jak i być być dla takiej osoby sympatyczna. Przy tym ważne, aby była silna psychicznie, gdyż każdego dnia musi stykać się z cierpieniem ludzi i musi być na nie uodporniona. Pielęgniarka wszak ma do czynienia z pacjentami w różnym stanie, jest na przykład specjalizacja onkologiczna dla pielęgniarek, jakie są zatrudnione na oddziałach onkologicznych.

W takich miejscach naprawdę należy mieć silną psychikę, aby być osobom pomocną dla chorej osoby, a nie płakać się nad jego losem. Dla niektórych te umiejętności są ciężkie do wyobrażenia, dlatego też nie wszyscy nadają się do tego zawodu.