Rehabilitacja nie jest przecież taka uciążliwa

Kiedy dotykają nas różne dolegliwości powiązane z ruchomością stawów, zdaje się nam, iż jest to ogromna tragedia. To jednak nieprawda. W wielu przypadkach pomaga zwyczajna codzienna rehabilitacja, nawet łatwymi, domowymi sposobami.

kule ortopedyczne

Autor: SXC.hu
Źródło: SXC.hu
Wypadek lub kontuzja nie są łatwe. zwłaszcza, gdy mamy chorą nogę oraz trudno nam się poruszać. Znakomite kule ortopedyczne zwiększą naszą sprawność. Ważne jest, aby były one solidne. Trzeba oczywiście nauczyć się prawidłowego poruszania się, aby skutecznie odciążyć uszkodzoną nogę. Uchwyt powinien być miękki, by było nam komfortowo, gdy opieramy się na kuli. Kule powinny posiadać także obejmę na przedramię, to ułatwi chodzenie z kulą. Sprawdźmy także, czy kule są lekkie. Dopasujmy kule do wzrostu,. Warto, aby kule posiadały antypoślizgowe nasadki, które zapobiegają poślizgom na różnych powierzchniach.
guma do ćwiczeń

Autor: Fit4Fun
Rzecz jasna każda] kontuzja wymaga rehabilitacji. Chodzimy czasem na kosztowne zabiegi. Dobrze jest postawić również na łatwe ćwiczenia w domowym zaciszu. Guma do ćwiczeń idealnie nadaje się do wszelakich wad postawy, bólów zwyrodnieniowych. Spełnia swoje lecznicze zadania także po długotrwałym unieruchomieniu stawów, na przykład, kiedy nasza kończyna leżała w gipsie. Można wybrać poziom oporu tej gumy, zależnie od siły ćwiczącego. Z gumą z sukcesami będziemy ćwiczyć w domowym zaciszu nawet podczas oglądania telewizji. Dzięki niej szybko odzyskamy dawną sprawność. Możemy wybrać zestaw różnych gum, który zawiera gumy rozmaitej długości o różnym stopniach zaawansowania.

Warto wybierać proste acz skuteczne pomoce do ćwiczeń. Bez kuli niejednokrotnie nie możemy się obejść, a guma sprawi, iż błyskawicznie wrócimy do utraconej sprawności.

Chcesz uzyskać więcej informacji na ten temat? Jeśli tak, to odwiedź witrynę (https://awodent.pulawy.pl/), która przedstawia równie istotne dane – są one bardzo wciągające.

Wystarczy jedynie regularnie ćwiczyć.