Krople do uszu jako ochrana przed nagromadzaniem woszczyny

Woszczyna posiada ogromne znaczenie dla dobrego działania każdego aparatu słuchowego. Dylemat zaczyna się wówczas, kiedy jest jej zbyt wiele. Woskowina jest produkowana w kanale słuchowym zewnętrznym u każdego człowieka.

Jej funkcja jest bardzo ważne, ponieważ ma ochraniać ucho przed infekcjami i urazami. Mnóstwo osób cierpi z racji nadmiernego gromadzenia wydzieliny w przewodach słuchowych. Bardziej bezpieczne aniżeli płukanie uszu są krople poświęcone do zmiękczania, bądź rozbijania woskowiny.
ceny
nowoczesne centrum medyczne

Autor: Jon Gatward
Źródło: http://www.flickr.com

U wielu osób znaczna ilość gęstej, połączonej z naskórkiem woskowiny sporządza korek woszczynowy, który trzeba bezwzględnie usunąć.

Jeżeli po przeanalizowaniu publikowanego artykułu będziesz chciał zgłębić informacje na opisywany wątek, to pomocne omówienie niesłychanie Ci pomoże – kliknij i zobacz!

Fizjologicznymi przyczynami zalegania woskowiny i tworzenia się korków woszczynowych mogą być małe kanały słuchowe. Osoby noszące aparat słuchowy narażone są na mechaniczne podrażnianie skóry przewodu słuchowego, co owocuje nadmiernym wytwarzaniem woskowiny.

Krople do uszu mają w swoim składzie surowce bakteriobójcze i grzybobójcze, wychwytuje także zanieczyszczenia. Natłuszczają przewód słuchowy i chronią przed przedostaniem się wody, która jest w stanie przyczynić się do powstania zapalenia ucha zewnętrznego. Rogowaty naskórek przedostaje się do małżowiny usznej, a w jego miejsce tworzy się nowy. Ten mechanizm posiada olbrzymie znaczenie dla dobrego działania ucha. Krople aplikowane raz, dwa razy w tygodniu skutecznie rozmiękczają woskowinę i pomagają w wydobyciu się jej.

Krople rozpuszczają woszczynę i zapobiegają jej ponownemu gromadzeniu. Ludziom zmagającym się z problemem zbyt dużej ilości woskowiny w uchu polecane jest także poza tym płukanie ucha solą fizjologiczną.