W co inwestować, aby mieć zysk na giełdzie, i jakich najczęstszych błędów trzeba się wystrzegać?

Każdy z nas chciałby zarobić wielkie kwoty, przy stosunkowo małym ryzyku. Ale czy jest to w ogóle realne, żeby wejść do gry i nie znając zasad panujących na rynku, zarabiać wielkie kwoty?

Na giełdzie

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Naturalnie, najistotniejszym czynnikiem są skuteczne i opłacalne zakupy, w co inwestować aby zarabiać? O tym za moment.

Przed zdecydowaniem się na rozpoczęcie naszej przygody z handlem na giełdzie musimy uzmysłowić sobie, że przed nami klarują się duże możliwości, należy należy poprzedzić należytym przygotowaniem. Poza oczywistymi rzeczami, jak np. założenie konta maklerskiego, musimy również zdawać sobie sprawę, że nie warto zaczynać naszej historii z giełdą od zainwestowania bardzo dużych kwot, tzn. takich, na potencjalną utratę, których nie możemy sobie pozwolić.

Które inwestycje są najbardziej rentowne?

Wydaje się, że po kilkuletnich spadkach, w tym aż o 20% w 2015 roku, cukier zaczyna iść w górę. W realiach giełdowych możemy natknąć się na opinie, aby grać pod załamanie całego sektora cukrowego w Brazylii, skąd pochodzi 1/3 światowej produkcji. Jeśli obecne odbicie nie okaże się jedynie chwilowym trendem, wtedy będziemy mogli spodziewać się punktu zwrotnego dla całego rynku. Cały czas traci także dolar kanadyjski, który jest silnie powiązany z rynkiem paliw. Również na ten sektor musimy zwrócić naszą uwagę, gdyż może zdarzyć się okazja do kilku rentownych inwestycji.

Główne indeksy warszawskiej giełdy

Autor: Money.pl
Źródło: Money.pl
Na co warto zwrócić naszą uwagę?

Powinniśmy obserwować liczne relacje na mapie geopolitycznej świata, a zwłaszcza Grecję. Jeżeli ta zostawi strefę euro, wtedy europejska moneta (skup monet) straci na wartości do dolara, co z kolei zapewni jeszcze większe zniżki cen surowców. Oprócz sytuacji związanej z surowcami, cierpi także najpotężniejszy niemiecki indeks.

Jeśli nie zostanie uzgodnione porozumienie między wierzycielami a rządem w Atenach, wtedy będziemy mogli spodziewać się kolejnych spadków cen w Niemczech.szczegóły w serwisie program do rozliczeń pit 2020 program do rozliczeń pit 2020Wracając na rodzimy rynek wypada zwrócić uwagę na coraz mocniejszą pozycję Inter Groclin Auto SA. Ich notowania, na przełomie ostatniego tygodnia, wzrosły aż o 15%. Giełda jest bardzo zmienna i aby generować zyski konieczna jest jej regularna analiza.