Przyszłościowy zawód – psycholog. Gdzie szukać etatu ?

Ciągle słyszy się o tym, że magistranci kierunków społecznych i humanistycznych nie znajdą zatrudnienia w instytucjach, w jakich chcieliby pracować lub w miejscach, które zgodne są z ich wykształceniem. Pomimo tego zarówno psychologowie, jak i absolwenci socjologii, kulturoznawstwa albo historii sztuki, odnajdują się w jakiś sposób na rynku pracy.

terapia

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże wielu absolwentów tych kierunków myśli o rozpoczęciu własnej działalności i jest na siłach, żeby zaraz po studiach ją otworzyć. Jednym z takich kierunków jest psychologia.

Dużo osób, zanim otworzy prywatną praktykę, chce sprawdzić, czy rzeczywiście ma powołanie do wykonywania tego trudnego zawodu i udaje się na praktykę do gabinetu specjalisty, by poznać plusy i minusy tego typu pracy – odwiedź tą stronę. W toku studiów praktyki także są obowiązkowe, ale część osób nie godzi się na obecność studenta podczas spotkania z psychologiem. Ponadto w trakcie studiów stale zdobywamy wiedzę i wydaje się, że dopiero po nich jesteśmy w nią wyposażeni, a później przychodzi czas na zdobywanie praktyki. Po studiach psycholog może także dostać pracę w centrum szkoleniowym i koordynować warsztaty z umiejętności praktycznych, na przykład z negocjacji biznesowych, asertywności, elementów przedsiębiorczości czy radzenia sobie w sytuacjach stresowych.

psychologia

Źródło: flickr.com
Jeżeli nie czujemy się na siłach jeżeli chodzi o organizację warsztatów, nie mamy chęci otwierania własnego gabinetu, możemy podjąć pracę jako szkolny psycholog. Szkoła gwarantuje gabinet, a do naszych obowiązków poza pouczającymi rozmowami z uczniami sprawiającymi problemy lub potrzebującymi pomocy będą należały między innymi profilaktyczne rozmowy o uzależnieniach. Również korporacje czasem zatrudniają psychologów dla swoich pracowników, więc i tam jest praca. Wiele działań związanych z integracją zespołu lub ogólnym wdrożeniem personelu wykonuje właśnie psycholog, gdzie siedzibę ma duża ilość firm pracujących w systemie korporacyjnym. A jeśli i to nam nie odpowiada, możemy otworzyć przewód doktorski, pozostać na wydziale jako pracownik akademicki i zdobywać kolejne tytuły naukowe.

Jeśli poszukujesz doświadczonego psychologa, który będzie Cię wspierać podczas psychoterapii musisz udać się do specjalisty dla którego zdrowie życie nowy dwór mazowiecki pacjenta jest najważniejsze. Warto odwiedzić i dowiedzieć się więcej o całym procesie psychoterapii na tutaj. Dla niektórych psychoterapia jest czymś niewiadomym, dlatego przed wyrobieniem sobie opinii o niej, należy bardziej zgłębić temat.