Kłopoty z zaburzeniami na tle emocjonalnym u nastolatków, warto skonsultować ze specjalistą od psychologii dziecięcej.

Kłopoty z zaburzeniami emocjonalnymi u dzieci, należy omówić z psychologiem. Dzisiaj problem rozwodów, za którym stoją niejednokrotnie życiowe dramaty i wielkie cierpienie, głównie dzieci, jest ogromne. W Polsce co czwarte małżeństwo kończy się rozwodem. U dzieci, konsekwencją rozpadu małżeństwa, jest wystąpienie tzw. zespołu ucznia problemowego.

dobry psycholog

Autor: Simon Fraser University – University Communications
Źródło: http://www.flickr.com
Takie dzieci częściej wagarują otrzymują złą ocenę ze sprawowania. Są sprawcami przemocy. Z opuszczaniem lekcji szkolnych i niedostateczną oceną ze sprawowania silnie korelują zachowania autodestrukcyjne – picie alkoholu, zażywanie narkotyków, palenie papierosów oraz inne nałogi.

Rozwód rodziców i związane z tym złe odczucia prowadzą do tego, że dzieci nie radzą sobie z emocjami. Dzieci często odczuwają smutek. To, że dzieci (meanderstomatologia.pl/stomatologia-dziecieca) rzadziej niż rodzice umieją okazać swoje emocje doprowadza do stanów depresyjnych. wizytówka Dzięgielewska wejdź:Dzieci doznają pustki i poczucia beznadziejności. Dominującymi nastrojami emocjonalnymi dzieci z rodzin rozwiedzionych są także niedowartościowanie, oraz poczucie winy, agresja. Takie dzieci prawie wcale albo bardzo rzadko odczuwają dobre stany emocjonalne. Zależność dziecka od rodziców oraz jego niedojrzałość emocjonalna, zwiększa ryzyko na zranienie problem dostrzegają już psychoterapeutki w Katowicach|pisze psychoterapeuta z Katowic na swoim blogu.

Odejście jednego z rodziców, doprowadza do tego, że dzieci nie czują się bezpieczne. Takie okoliczności są bardzo niszczące dla dziecka, a jeśli wydłużają się w czasie, pozostawiają w jego umyśle trwałe ślady. Samotni rodzice mają zazwyczaj spore trudności wychowawcze ze swoimi dziećmi. Dzieciom bardzo trudno jest radzić sobie z negatywnymi myślami i uczuciami. Prawni opiekunowie muszą pamiętać aby stres związany z rozwodem był jak najmniej przykry. Dlatego tak znaczące jest, by w tym czasie skorzystać ze wsparcia poradni psychologicznej. Mogą to być również znajomi, rodzina lub grupa wsparcia. Wsparcia może udzielić również gabinet psychologiczny z Katowic wyspecjalizowany w tej materii psycholog, przygotowany do zajmowania się osobami w kryzysach.