czemu mężczyźni łysieją? Co może mieć na to najbardziej duży wpływ? W jaki sposób jesteśmy w stanie temu zaradzić?

Łysienie androgenowe rodzaju męskiego dotyka wielu panów, a wyleczenie niestety nie zawsze jest proste. Sama jednak próba takiego leczenia wpływa pozytywnie na psychikę.

Jest to proces dość długotrwały, wymaga ponadto – od lekarza, jak i pacjenta – sporo cierpliwości.
Wczesne zaczęcie takiego leczenia jest w stanie zminimalizować jego rozwój, a ponadto jest w stanie zmniejszyć w przyszłych latach skalę jego zaawansowania. Obecnie jak łysienie androgenowe leczenie najbardziej efektywne to środki farmakologiczne, lecz również przeszczep włosów. Jest to tak zwane łysienie rodzaju męskiego, najbardziej poznana oraz powszechna postać łysienia u panów. Odnosi się to aż do 60% mężczyzn powyżej 50. roku życia.
Przeciętnie już co 3 mężczyzna pomiędzy wiekiem 25 a 40 jest w stanie zaobserwować łysienie o różnorodnym stopniu. Łysienie tego rodzaju – jak powiedzieliśmy we wstępie – definiowane jest także androgenowym, ściśle jest związane właśnie z takim hormonem. Za bardzo wysoki poziom tego hormonu we krwi sprawia, iż włosy szybciej wypadają, jednocześnie w innych miejscach włosy wyrastają o wiele szybciej. Dość częstym jednakże faktem, iż ktoś cierpi na tego typu łysienie, jest, iż występuje zbytnia wrażliwość włosowych mieszków na androgeny – łysienie androgenowe leczenie .

Tak samo dość często dostrzega się współistnienie łojotoku owłosionej głowy i łysienia. Dobrym sposobem poza leczeniem farmakologicznym jest transplantacja włosów, po takim czymś możemy się cieszyć z normalnego owłosienia – transplantacja włosów.

Pobiera się nieduże kępki z okolicy niełysiejącej wraz z otaczającą je skórą. Nimi pokrywa się łyse obszary. Włosy, jakie są na to pobierane pochodzą z miejsc, jakie nie są wrażliwe na androgeny, tak więc nie ma szans, by wypadły po wykonanym zabiegu.