Wybór sprzętu rehabilitacyjnego

Do sprawy kupowania sprzętu rehabilitacyjnego warto się nadzwyczaj przyłożyć – zadbać o to, aby kupiony sprzęt rehabilitacyjny był skuteczny i wysokiej klasy.

Najlepiej podczas zakupu choćby kul kierować się osądami wyłącznie wytrawnych i doświadczonych fachowców lub opinia rodziny i kolegów, którzy niedawno wykonywali podobne zakupy. Kule łokciowe czy pachowe – wybór nie bywa tutaj łatwy. Czasem pomocna okazuje się tutaj komentarz lekarza. Samotny wybór sprzętu do rehabilitacji może nastręczać sporo kłopotów oraz powodować niedobry stres.

Czy chcesz sprawdzić opisywany problem od innej strony? Nic prostszego – zwyczajnie wejdź na ten link, ponieważ więcej zobaczysz w artykule (https://rehaexpert.pl/rehabilitacja-skawina/).

Aby go uniknąć dobrze dowiedzieć się czegoś więcej o sprzęcie rehabilitacyjnym.

Kule pachowe

Źródło: sxc.hu

Kule łokciowe są zazwyczaj przeznaczone zarazem dla dorosłych ,a także dla dzieci w każdym wieku. Głównym zadaniem takich kul jest zapewnienie stabilnego podparcia podczas chodzenia. Kule przydają się mocno osobom będącym po urazach kończyn dolnych. Pozwalają utrzymywać pion i łatwo przenosić ciężaru ciała w przypadku schorzeń urazowo – ortopedycznych. Kule łokciowe wykonywane są zazwyczaj z bardzo lekkich stopów co zdecydowanie ułatwia chodzenie i zwiększa poczucie wygody podczas poruszania się. Niektóre z takich kul mają dodatkowo możliwość podmiany podparć przedramienia, w handlu można także spotkać wygodne modele składane. Ich podparcia bywają zakończone nasadką z tworzywa sztucznego, uchwytem bądź podparciem przedramienia stałym lub ruchomym. Przykłady na . Doskonałym pomysłem jest nabywanie wyłącznie popularnych modeli kul i tych docenianych przez ogrom użytkowników.

Poza kulami łokciowymi są dostępne również kule pachowe choćby takie z wysuwnym podparciem pachowym. często są one wykonane z aluminium i mogą być one stosowane, w zależności od urazu, pojedynczo lub w parze. Często dla osób o masie ponad 120 kg bądź o niestandardowym wzroście wszelkie wyroby medyczne tego typu bywają robione na indywidualnie zamówienie, aby doskonale dopasować rozmiar kuli do wzrostu pacjenta.

Kule łokciowe

Źródło: sxc.hu

W wypadku osób starszych dużym wsparciem okazują się nieraz balkoniki do chodzenia. Są one zrobione dla tych, którzy wciąż są w stanie chodzić, ale potrzebują już pewnej pomocy, aby utrzymać równowagę. W sprzedaży istnieją bardzo rozmaite rodzaje takich urządzeń wspomagających poruszanie się. W wielu sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym można dostać balkoniki i podpórki (np. takie) dwu albo czterokołowe, które zapewniają olbrzymią stabilność.

Najpewniej w przypadku rozmaitych zagadkowych kwestii co do sprzętu rehabilitacyjnego nie zwlekać nigdy za długo. Naprawdę opłaca się zaczerpnąć kilku istotnych porad u specjalistów, którzy mogą doradzić w kupnie oraz zażegnać wątpliwości, dotyczące dla przykładu pytań o to, jakie balkoniki do chodzenia są rekomendowane dla osób schorowanych. Zobaczymy także .