Prewencja – niedrogim sposobem na zdrowie

Dbanie o zdrowie to głównie zapobieganie poważniejszym problemom, dlatego tak bardzo ważne są badania profilaktyczne. Od zawżdy wiadomo, iż przeciwdziałanie jest dużo tańsze od leczenia. Tyczy się to każdego typu schorzeń. Wszyscy zgodzą się co do tego, iż trzeba starać się wcześnie wykrywać nowotwory, bo prędka reakcja w wielu przypadkach umożliwia wyleczenie.

okulista

Autor: US Army Africa
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem jeżeli idzie o inne choroby, większość z nas lekceważy prewencję. Wady wzroku nie są tu wyjątkiem. Nierzadko zdarza się, że nie robimy zalecanych badań wzroku, a jeśli już takie badania wykonamy, nie nosimy przepisanych okularów, bo są mało wygodne bądź uważamy je za niezbyt estetyczne.

Podobne działanie może powodować pogłębianie się wady oczu, i dla przykładu leczenie refrakcji będzie wymagało nie jedynie korekcji poprzez okulary ale także interwencji chirurgicznej. Na szczęście współczesna medycyna oferuje zabiegi okulistyczne przy użyciu techniki laserowej. Leczenie refrakcji za pomocą światła lasera posiada sporo zalet. Dowiedz się więcej w tym temacie: z nich jest wysoka dokładność niezbędna przy tego rodzaju operacjach. Laserowe urządzenia chirurgiczne posiadają także tę zaletę, że w znacznej mierze ograniczają możliwość krwotoku. Dzięki temu można znacznie skrócić proces rekonwalescencji chorego, co znacząco oddziałuje na jego komfort. Niestety, nie wszyscy pacjenci mogą poddać się laserowemu leczenie refrakcji. Przeciwwskazaniem może być zaawansowany wiek pacjenta czy inne, dodatkowe jednostki chorobowe uniemożliwiające wykonanie zabiegu.

Na szczęście nawet tacy pacjenci mogą być wyleczeni. Niestety, niezbędne w takim przypadku będzie wykonanie poważniejszej operacji, to jest wszczepienia sztucznej soczewki z żelu, o wielkości blisko dwóch mm i grubości setnych części mm.

Sprawdź, czy przypadnie Ci do gustu proponowana oferta (https://stomatologiacichon.pl/chirurgia-stomatologiczna/). Oferujemy usługi dopasowane do osobistych potrzeb. Nie wahaj się i poznaj się, w jaki sposób pracujemy.

Rzecz jasna takie zabiegi są niezwykle skomplikowane jak też dosyć ryzykowne, dlatego wykonuje się je po drobiazgowym badaniu i wywiadzie z osobą chorą. Niestety procedury tego typu nie są tanie, stąd najlepiej zatroszczyć się o własny wzrok, oszczędzać go nie przesiadując zbyt długo przed monitorem komputerów, jak też systematycznie odwiedzać lekarza okulistę (zwłaszcza jeśli mamy skończone czterdzieści lat).