Jak radzić sobie z problemem nietrzymania moczu?

Nietrzymanie moczu to problem wielu pań. Niestety jedynie wyjątki pójdą do lekarza, ponieważ wstydzą się powyższej dolegliwości, mimo że można sobie z nią poradzić. Trzeba wyłącznie wiedzieć w jaki sposób.
Rozpocznijmy od tego, kto z reguły trudzi się z tą niedyspozycją. To zazwyczaj panie po 60-tym roku życia, jednakże zdarzają się także młodsze przedstawicielki płci żeńskiej, na ogół po przebytej ciąży.

problemy zdrowotne

Autor: Biomed
Źródło: IBSS BIOMED
Przez nieprawidłową pracę dolnych dróg moczowych mocz wydostaje się w niespodziewanych sytuacjach, m.in. w czasie kichania czy większego wysiłku fizycznego. Jest to bardzo kłopotliwe, toteż jeśli także twoim utrapieniem jest nietrzymanie moczu, leczenie warto jest zacząć jak najwcześniej, by zawstydzenie przestało nam towarzyszyć dzień w dzień (Gyn Centrum – pomoc przy problemach intymnych).

Czy ekscytuje Cię podobna kwestia? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik i zdobądź użyteczne info (https://pizzahut.pl/restauracje/piaseczno) też na pokrewnej stronie!

Gdy podejmiemy decyzję o udaniu się do lekarza, ten powinien przepisać nam właściwe badania, dzięki którym możliwe będzie stwierdzenie, jak bardzo rozwinięta w naszym przypadku jest niniejsza dolegliwość. Badania te niestety nie zawsze są przyjemne, jednak dobrze jest się im poddać, by wszcząć konieczne leczenie. Na czym polega? W pierwszej fazie wystarczy ćwiczenie mięśni Kegla, aby przywrócić wydolność mięśni, jakie osłabły oraz na nowo móc je kontrolować.

Czy masz ochotę może mieć link do strony dobry psycholog dla młodzieży poznań, gdzie oczekują na Ciebie kolejne teksty? Mamy nadzieję, że spodoba Ci się nowy serwis.

Ćwiczenia wymagają systematyczności, ale po kilku tygodniach można dostrzec upragnione efekty. Jeżeli nie przynoszą satysfakcjonujących rezultatów, wymagane będzie leczenie farmakologiczne.

Choroba nie śpi

Autor: Tempur
Źródło: Tempur
Lekarstwa należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza, a ich przeznaczeniem jest wzmocnienie cewki moczowej. Dzięki medykamentom będzie sprężysta i nie pozwoli na popuszczanie moczu. W najgorszym przypadku konieczna może stać się operacja. Lekarze chirurdzy starają się na nowo we właściwym miejscu umieścić pęcherz, tak, jak jest to w jego naturalnej postaci. Niestety należy mieć świadomość, iż operacja nie zawsze jest końcem choroby. U 30% kobiet nie przynosi efektów, których oczekują, zatem potrzebne jest dalsze leczenie farmaceutyczne.
Na koniec trzeba zaznaczyć, iż nieodzowne są także inne działania, m.in. rzucenie palenia, troszczenie się o właściwą wagę, gdyż każdy nadmierny kilogram uciska drogi moczowe. Dobrze też zrezygnować z pokarmów, jakie mogą drażnić pęcherz moczowy. Są to przede wszystkim alkohol, kofeina, cytrusy i ostre przyprawy.