Jaki rodzaj scyzoryka wybrać? Na jakie kwestie zwracać uwagę podczas wyboru?

Jak planujemy wybrać scyzoryk powinniśmy zastanowić się nad kilkoma sprawami. Wiadomym jest, żeby kupować scyzoryki wyłącznie od najbardziej profesjonalnych firm, jakie gwarantują wysoką jakość.

Lecz o jakich kwestiach jeszcze powinniśmy wiedzieć?
Pomosty pływające

Autor: Virginia State Parks
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością, kiedy wybieramy scyzoryk musimy pomyśleć, do jakiego typu zadań będzie wykorzystywany. Wiele modeli scyzoryków posiada swoje oryginalne kategorie zastosowań. Dobrze też sprawdzić, jakiego typu występują narzędzia w poszczególnych scyzorykach, ponieważ dość często nie różnią się one zbyt mocno. Jak przeglądamy różnorodne modele, to jesteśmy w stanie zauważyć, iż te same na pierwszy rzut oka typy, mają trochę inne narzędzia. Na pewno najlepiej wybierać sprawdzone modele, jest parę takich, np. scyzoryk Gerber.
Gdy więc kupujemy scyzoryk powinniśmy pomyśleć o takich kwestiach, jak będzie wyglądało jego przeznaczenie. Jeśli planujemy nóż wykorzystywać w pracy to najlepiej pomyśleć o większych modelach z dużą liczbą funkcji. Wszechstronność takich narzędzi powoduje, iż tego typu nóż będzie idealny dla każdego kto lubi pomajsterkować. Odpowiednim modelem w tym zakresie jest scyzoryk Bear Grylls. Jeśli zaś scyzoryk powinien służyć jedynie jako gadżet, to bardziej korzystne są mniejsze modele które mają długość ostrza 91 mm. Można je bez problemu schować i wziąć na każdy wyjazd – .

Scyzoryki też się wybiera ze względu na płeć.

Choć wydaje się, iż to typowo męski gadżet, to również kobiety z nich lubią korzystać. Najlepsze są dla nich mniejsze scyzoryki, które posiadają pilniki do paznokci lub nożyczki. Możemy nosić je w torebce, będą służyć jak brelok do kluczy.