Implantologia pomysłem na problemy z zębami.

Postęp medycyny ostatnimi laty jest tak dynamiczny, iż obecnie możemy w naszym ciele zmienić albo nawet naprawić nieomal wszystko. Współczesna medycyna poszła tak daleko, iż nawet zwykły gabinet stomatologiczny odmienił się nie do poznania i dziś bardziej przypomina laboratorium czy pracownię naukową. W dziedzinie stomatologicznej od zawsze zachodzą innowacje. Już w wiekach średnich można było u kowala wykonać „zabieg stomatologiczny”.

Oczywiście było to proste wyrwanie zębów,

zdrowy uśmiech

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

jednak faktem jest to, że zębami interesowano się od dawna. Mycie czy szczotkowanie zębów nie było działaniem popularnym w owej epoce, ale nie należy zapominać o tym, iż niektórzy czyniły to, a zwłaszcza ci, którzy mieli kontakty z kulturą arabską, albowiem tam medycyna była wtedy dużo lepiej rozwinięta niż w Europie. Niemniej już w starożytności ludzie także potrafili dbać o swoje zęby. Może jeszcze nie szczotkowali zębów w sposób jaki znamy współcześnie, ale aby zadbać o higienę jamy ustnej używali przeróżne płukanki jak również potrafili leczyć próchnicę, usuwać zęby i mocować je na stałe za pomocą złotych drutów. Co więcej, są dowody na to, że implantologia ,

gabinet dentystyczny

Autor: SunnyView Dental
Źródło: http://www.flickr.com

czyli dział stomatologii, zajmujący się wstawianiem sztucznych zębów i protez , miał swe początki też na koniec starożytności. Są dowody na to, iż osoby zamieszkujące niegdyś obecną Francję, stosowały implanty zębów. Do czasów współczesnych zachowały się 24-milimetrowe gwoździki, do których mocowało się koronkę robioną zazwyczaj z kości albo innego, podobnego surowca. Oczywiście obecna implantologia oferuje dużo bardziej zaawansowane surowce i technologie. Dzisiejsze implanty wykonywane są z tytanu a przypominają kolagen.

Są bardzo dobrze przyjmowane przez organizm człowieka.

http://www.aurident.pl/

Źródło: http://www.aurident.pl/

Implant (zobacz implanty kraków cena) to tytanowa śruba, która ma imitować korzeń zęba, do śruby mocowana jest korona zębowa, wykonywana z surowców ceramicznych lub porcelanowych, może być zbliżona pod względem koloru do innych zębów. Co więcej, dzięki obecnej technice możemy implantować sobie pojedynczy ząb (zobacz cichoń) lub w razie konieczności od razu wstawimy sobie cały zestaw, tak zwany mostek. Już niemal normą jest to, iż w każdym mieście odnajdziemy stomatologa, niemniej, aby założyć sobie implanty, raczej będzie konieczna wizyta w większym mieście. W Krakowie, Warszawie czy we Wrocławiu z pewnością znajdziemy sporo gabinetów zajmującychsię implantologią.