gdy trzeba pójść do dentysty i diagnozą jest leczenie kanałowe

Żaden obywatel nie lubi chodzić do doktora. Zazwyczaj zwleka z wizytą tak przeciągle jak to możliwe. Zwłaszcza, kiedy związany jest z tym ból zęba i wizyta u stomatologa. W takiej okoliczności każda osoba odracza tą odwiedziny tak długo aż dobiega do momentu, gdy nie może wyłącznie sobie poradzić z bolącym zębem.

Nie ma już innego wyjścia

Sprzęt dentystyczny

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy człowiek na słowo stomatolog dobry stomatolog ursynów dostaje gęsiej skórki. Jest to ten typ medyków, którego każdy omija jak może i bardzo się boi. Spora ilość wizyt u dentysty nie należy do przyjemnych głównie te, na których obywatel słyszy, że niezbędne będzie leczenie kanałowe. Endodoncja, (bo tak określa się zawodowo leczenie kanałowe) jest najbardziej znienawidzonym zabiegiem dentystycznym. Każdy woli usłyszeć, że trzeba zęba wyrwać niż leczyć kanałowo. Leczenie kanałowe polega na odczyszczeniu kanału zębowego z miazgi, która uległa nieodwracalnemu zapaleniu. Następnie stomatolog napełnia go odpowiednim tworzywem. Po kuracji endodoncji ząb jest martwy, ponieważ pozostały zlikwidowane z niego miazgi nerwowe i krwionośne. Mimo to ząb po stosownie wykonanym leczeniu kanałowym i wypełnieniu profesjonalnym tworzywem może nadal służyć obywatelowi przez wiele lat.

Może Cię też zainteresować – dentysta wola legnica

Strach ma wielkie oczy

Obecnie rozkwit medycyny i techniki przyzwala na leczenie kanałowe mikroskopowe w sytuacji, gdy jest wykluczone leczenie tradycyjne z przyczyny chociaż zakrzywionego kanału zębowego. Stomatolog po zabezpieczeniu zęba przed trafianiem do niego śliny rozwiera go by posiadać dostęp w jego kanały. Sam mikroskop znajduje się nad głową chorego na specjalnym ramieniu. Do leczenia kanałowego mikroskopowego odpowiadają osoby posiadające zakrzywione lub wąskie kanały zębowe lub niestandardową budowę zęba. W innej chwili, kiedy tradycyjne leczenie kanałowe nie spowodowałoby odpowiednich skutków ząb zostałby wyznaczony do usunięcia. Jest to metoda cechująca się wysoką skutecznością, precyzją oraz bezpieczeństwem. Leczenie mikroskopowe daje pacjentowi większą sposobność na należyte uleczenie zęba bez potrzeby jego usunięcia.