Co może być przyczyną zgagi, jakie ma ona objawy i jak można ją wyleczyć?

Niestrawność to stosunkowo popularna przypadłość, która mogłaby być wywoływana za ciężką dietą, przejedzeniem albo stresem. Niestrawność może posiadać różne objawy, m.in. ból za mostkiem, w klatce piersiowej albo pieczenie w gardle.
Mogą występować również częste odbijanie, poczucie pełności albo ucisk brzucha.

lek na zgagę

Autor: ShishirS
Źródło: http://www.flickr.com
Funkcjonuje oczywiście niezawodny lek na zgagę. Mógłby być nim choćby inhibitor pompy protonowej, który redukuje wytwarzanie kwasu żołądkowego. Niezwykle słynnym objawem niestrawności jest także zgaga, która przedstawiana jest przez ludzi jako pieczenie w przełyku. Jest to dyskomfort, który spowodowany jest cofaniem się do niego kwasu żołądkowego wraz z treścią pokarmu. Do najważniejszych źródeł występowania się zgagi należą m.in. nieodpowiednie nawyki kulinarne , czyli objadanie się w nocy czy też jedzenie w pośpiechu. Do tego typu złych nawyków zalicza się także picie alkoholu, jedzenie słodyczy albo zasmażanych albo tłustych dań. Co interesujące, na występowanie się zgagi może mieć też wpływ palenie papierosów.
Aby zredukować tę nieprzyjemną przypadłość, stosowane jest leczenie farmakologiczne, zioła lub różnego rodzaju domowe metody. Niezwykle korzystną wiadomością jest to, że także leki na zgagę, które są sprzedawane w aptekach bez recepty, także mogą być bardzo skuteczne.

Zainteresował Cię omawiany wątek? Nie zwlekaj, tylko przeczytaj nowy tekst (https://www.swiatleku.pl/category/kosmetyki-do-pielegnacji-dloni-i-paznokci), który niewątpliwie niezwykle Cię zafascynuje. Zobacz!

Co więcej, one także działają dość prędko. Oferowane są w postaci powlekanych tabletek albo do ssania. Mogą być także oferowane w formie kapsułki, zawiesiny lub granulatu. Preparaty te neutralizują działanie kwasu żołądkowego.

Wykorzystywane są również wymienione inhibitory oraz leki rozkurczające. Do złagodzenia objawów niestrawności możemy również wykorzystywać zioła, przykładowo owoc kopru włoskiego lub prawoślaz lekarski. Dobre jest także siemię lniane.